Bezpečnostní informace – Varování o podvodné komunikaci  Přečíst

Značka zaměstnavatele | Employer brand10 tipů pro váš employer brand = 10 tipů pro vaši zaměstnavatelskou...

10 tipů pro váš employer brand = 10 tipů pro vaši zaměstnavatelskou značku

Sdílejte

Budování a udržování atraktivní značky zaměstnavatele je účinný prostředek pro to, aby firmy získaly konkurenční výhodu při náboru a udržení zaměstnanců s vysokou kvalitou a přidanou hodnotou.

10 tipů pro váš employer brand a employer marketing

1. Co říkají vaši zaměstnanci

Důvěrný průzkum zaměstnanců je skvělý způsob, jak porozumět více tomu, co si myslí vaši zaměstnanci o vaší současné značce. Co by řekli příteli, kamarádovi o vaší firmě? Co si myslí, že je nejlepší prací? Co dělá vaši organizaci odlišnou od ostatních zaměstnavatelů? Co bychom chtěli-měli zlepšit? Pomocí zpětné vazby, kterou vám pomůže získat auditor vašeho personálního marketingu nebo employer brandingu, můžete rozvinout sdělení a témata, které chcete dále rozvíjet. Značka vašeho zaměstnavatele by měla zvýraznit pozitiva, ale také musí být realistická a názory vašich lidí vám ji pomohou dovytvářet.

2. Změny ano, ale pozitivní

Podívejte se na výsledky vašeho průzkumu zaměstnanců a začněte dělat změny a akce. Sdílejte výsledky a akční plány otevřeně s vašimi zaměstnanci. Věci se nestanou přes noc, ale pokud mohou vidět vývoj, který se děje, je pravděpodobnější, že s vámi zůstanou na vaší cestě a že vám budou věřit. Může vám to pomoci udržet si vlastní talenty a klíčové lidi, které už máte. Společnost s vysokou fluktuací je také jednou z klíčových věcí, která pravděpodobně vyvolává obavy mezi potenciálními pracovníky a týmy.

3. Příběhy vašich lidí

Reálné příběhy vašich zaměstnanců, kteří postupují a rostou ve vaší organizaci, jsou jedním z nejsilnějších prostředků propagace značky zaměstnavatele a employer brandu. Najděte úspěšné příklady zaměstnanců a vytvořte na nich případové studie. Podívejte se na to, jak vám v organizaci postupovali, jak se vyvíjeli jako lidé, jejich kariérní ambice. Propagace skutečných příběhů-příkladů demonstruje jasné důkazy o možnostech a příležitostech a dávají skutečný pocit.

4. Obrázek a text, dva kamarádi

Nespoléhejte se na fotografie, abyste alespoň nějak zobrazili život ve vaší organizaci. Přijměte fotografa nebo tvůrce obsahu, abyste zachytili některé snímky skutečných lidí v práci. Obrázky mohou opravdu pomoci při představě obrazu organizace směrem k potenciálnímu zaměstnanci. Mohou oživit pracovní prostředí a ukázat lidi, s nimiž mohou pracovat, ale také události a procesy, do kterých se mohou zapojit. Text vám pomůže vše řádně popsat a být atraktivní pro vyhledávače.

5. Aktualizujte a aktualizujte

Pokud ještě nemáte na svých webových stránkách specializovanou sekci pro kariéru a nábor, podívejte se na toto téma odborně a doplňte obsah. Zahrňte hodnoty vaší organizace tak, aby lidé viděli, zda se k vám hodí. Popisujte to, jak pracujete, jakou máte firemní kulturu a organizační strukturu. Toto vše pomáhá potenciálním uchazečům pochopit, zda k vám pasují. Uveďte důvody, proč by lidé měli zvážit vaši pracovní nabídku. Co dělá vaši organizaci unikátní? Jak odměňujete zaměstnance? Nezapomeňte použít příběhy úspěšných zaměstnanců, které jste vytvořili a přidat podrobnosti o dostupných možnostech kariérního vývoje a školení.

6. Buďte sociální ne asociální

Lidé automaticky očekávají, že organizace bude mít sociální kanály a pravděpodobně budou jedním z prvních míst, která uchazeči navštíví při hledání informací o společnosti. Je to skvělá příležitost poskytnout zákulisní pohled na vaše podnikání. Důkladně analyzujte svou aktivitu na sociálních kanálech, abyste zjistili, zda odráží kulturu vaší organizace a zda je plně využívána k tomu, aby vyzdvihla úspěchy zaměstnanců a jiná témata. Stejně tak buďte aktivní ve vašem okolí a lokalitě a dejte vědět, že jste správnou kariérní volbou.

7. Zkušenost nade vše

Pokuste se sami a na to vždy upozorňuji, projít si procesem náboru, jako byste byli kandidáti. Lidé mohou být přitahováni značkou, kterou jste povýšili, ale pokud proces náboru selže, změní rychle názor. Jak se vám reaguje na inzerci? Jak snadné je vaše řešení použít? Jaké informace uchazeč obdrží? Jaký je proces pohovoru? Jaká je zpětná vazba, pokud kandidát není vybrán?

8. Každodenní život vaší firmy

Aby byla zaměstnavatelská značka co nejúčinnější, musí se stát obrazem života firmy. Vedení a manažerský tým musí být odhodlán značce a být jejím příkladem. Dodržujte veškeré sliby týkající se uznání, odměn, pokroku a strategie.

9. Sledujte

Dobrou a osvědčenou praxí je i nadále žádat zaměstnance o průběžnou zpětnou vazbu. Vzhledem k tomu, že nové generace vstupují na pracovní trh, může docházet ke změnám v potřebách a posunu jejich vnímání. Pravidelné průzkumy zaměstnanců pomohou zajistit, že značka vašeho zaměstnavatele zůstane aktivní a zůstane přitažlivá pro nové uchazeče.

10. Uznání a respekt, reference, doporučení

Pokud jste usilovně vyvíjeli a tvořili vaši zaměstnaneckou značku-employer brand, na kterou jste právem hrdí, podívejte se na způsoby, jak získat nějaké uznání nebo referenci, či doporučení.

10 tipů vám jednoznačně pomůže v tom si uvědomit, co vše obnáší tvorba zaměstnanecké značky-employer brandu a pokud se chcete poradit nebo konzultovat, kontaktujte nás.

Kniha Firma jsou lidé
Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem a autorem knihy „Firma jsou lidé, lidé jsou síla!“

Vaše hodnocení a recenze článku

Hodnocení článku

Přehled hodnocení článku (0)

Tento článek zatím nemá žádné hodnocení.
Vložit příspěvek do záložek
Přečíst později

Odebírejte novinky, články, podcasty, kurzy a přednášky

Aktuální články

Podcast

Témata článků

Další články