Pátek, 1 července, 2022

10 vlastností, které musí mít dobrý manažer nebo šéf

Tento obsah je určen pouze pro registrované

Pro odemknutí tohoto obsahu se prosím zaregistrujte a následně vyberte svůj plánu odběru. Pro získání přístupu se zaregistrujte vpravo nahoře.
Vaše e-mailová adresa je 100% chráněna před spamem!

Skvělé manažerské řízení je nezbytné pro fungování vaší společnosti, avšak vedení se často považuje za vrozené. Faktem však je, že tyto atributy mohou být identifikovány a posíleny. Zatímco se pravděpodobně spoléháte na vlastní sadu skvělých manažerských dovedností, o kterých víte, že je potřebujete pro výkon vašeho zaměstnání, nic se nestane, pokud si oživíte, které dovednosti a vlastnosti to jsou a jak je rozvíjet.

Přečtěte si také: Metoda: „Bez poražených manažerů“

Jak být dobrý šéf nebo dobrý manager?

Pokud máte potřebu na sobě stále pracovat, věřte, že těchto 10 vlastností vám poskytne solidní a potřebnou zpětnou vazbu.

Další článek:  Jak úspěšně předat rodinnou firmu? Klíčem je…

Klíčové vlastnosti manažera a dovednosti manažera?

1. Snažte se vytvářet firemní kulturu založenou na vzájemné důvěře

Společnost Harvard Business Review nedávno analyzovala, co dělá úspěšné manažery úspěšnými a manažerské řízení na základě důvěry, je jejím hlavním a důležitým prvkem. Pokud se vaši zaměstnanci budou cítit v bezpečí a přicházejí s riskantními nápady nebo pokusy, musí být přesvědčeni, že budete jejich snažení vnímat tak, aby ve vás nalezli důvěru ve své snažení. Vývojové a výrobní týmy dnes již vědí, že chyby jsou jen drobné milníky na cestě k další velké inovaci. Bez důvěry ve vaše lidi se těžko nového pokroku dopátráte.

2. Rozvíjejte silné stránky zaměstnanců

Kultura na pracovišti založená na silných stránkách nabízí měřitelné výhody. Analýza Gallup studie z roku 2015 na téma silných stránek představuje silné propojení mezi rozvojem silných stránek zaměstnanců a samotným výkonem podniku. Studie také poukazuje na to, že pracoviště založené na silných stránkách zvyšuje retenci a loajalitu zaměstnanců a až o 72 % zvyšuje zisk, o 14 – 29 procent snižuje bezpečnostní rizika.

Přečtěte si také: Jakého manažera dneska hledáte? Důležitost manažerské role

3. Zapomeňte na mikromanagement

O tomto jsem bytostně přesvědčen, že úspěšní vůdci se nesnaží ovládat každý detail. Pokud vše investujete do úspěchu vašeho týmu, můžete upadnout do pasti tehdy, když máte pocit, že musíte hlídat každý detail. Mikromanagement může ve skutečnosti likvidovat iniciativu pracovníků a významně poškodit motivaci zaměstnanců.

Další článek:  Tato tři klíčová témata v rozvoji vaší firmy nepodceňujte

4. Buďte asertivní a překonávejte překážky s grácií

Bezúhonnost je v manažerovi nezbytná. Každý vedoucí musí být schopen překonat odpor a nepřízeň, a především dostat se k tomu, aby řídil úspěch zaměstnanců.

Přečtěte si také: Manažer vítězem? Ten, který rozumí potřebám svých lidí

5. Pomáhejte rozvíjet kariéru vašich lidí

Nemusíme se bavit o tom, že podpora, výcvik a rozvoj vašich zaměstnanců je může připravit pouze k dalšímu postupu? Osvědčené postupy v oblasti lidských zdrojů navrhují něco dalšího: Výzkum společnosti Google ukazuje, že identifikace příležitostí pro zaměstnance zvládnout nové dovednosti skutečně staví hloubku a sílu vašeho týmu. Dále předáváte mocné poselství, které vám záleží na osobním blahu vašich lidí.

6. Zvládejte tlak, stres a emoce

Jako manažer jste zodpovědní za výkon ostatních a budou existovat dny, kdy budete mít pocit, že máte na svých bedrech opravdu velký cíl. Studie jedné ekonomické školy identifikovala emoční stabilitu na vrchol seznamu základních manažerských vlastností. Vaše schopnost pečovat o sebe a vydržet pracovní tlak vám umožní jasně přemýšlet během období stresu.

Přečtěte si také: Tak vy chcete být dobrým manažerem?

7. Komunikujte přímo a upřímně

Stejně jako asertivita musí být upřímnost vyvážena citlivostí na pohledy vašich zaměstnanců. Výzkum Harvard Business Review poznamenává, že skvělý manažer dává přímou zpětnou vazbu a skrývá pravdy za štít zdvořilosti. Ve zprávě bylo zjištěno, že podřízení zaměstnanci se domnívali, že vždy mohou počítat s přímými odpověďmi od svého manažera.

Další článek:  Vize trhu práce pro rok 2018

8. Buďte otevřeni novým podnětům

Jako manažer potřebujete udržet agilní a otevřenou mysl, abyste si všimli, kdy lze operaci nebo proces zlepšit. Skvělí manažeři nechávají své členy týmu sdílet nové nápady a nechávají jim prostor pro vlastní kreativitu.

Přečtěte si také: Co odlišuje dobrého a špatného manažera?

9. Analytické schopnosti jsou klíčové

Můžete být velmi přesvědčiví, charismatičtí lidé a být schopni komunikovat excelentně s vaším týmem, ale tyto schopnosti jsou stále jen součástí celého balíčku skvělého manažera. Manažerská příručka nazývá silný kognitivní a analytický přístup jako jeden z jejich životně důležitých prvků vedení, protože vede k dobrému rozhodování.

10. Rozvíjejte schopnost se přizpůsobit a hrát role

Jako lídr můžete dát příklad a vyjádřit pečlivost, nadšení a další dovednosti, které očekáváte od lidí, které vedete. V nedávné zprávě globální výzkumné společnosti Universum byla schopnost se přizpůsobit v druhu řízení jedna z prvních dvou kvalit, které manažeři hledají při výběru nových manažerů do týmu.

Přečtěte si také: Nový manažerský problém: Jak řídit výkon zaměstnanců?

Závěrem

Použijte odměny zaměstnanců k tomu, aby vaši členové týmu věděli, že jejich úsilí je cenné a má značný přínos pro vaší organizaci. Uznání lidí za jejich dobrou práci posílá mimořádně silnou zprávu zaměstnanci, pracovní skupině a dalším kolegům. Když odměníte skvělou práci, přeměníte postupně celé klima vaší společnosti.

Další články na téma rozvoj, řízení a management

Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Jsem poradce pro rodinné firmy a podniky. Objevuju skrytý potenciál rodinných firem a rodinných podniků. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.

Podnikatelé milují své firmy jako své děti. Podnikatelská láska

Je to tak, pro některé bohužel, pro některé zpráva, která je snad donutí k přemýšlení. Samozřejmě podnikání má jasnou ekonomickou hodnotu, významně přispívá k zaměstnanosti,...

Hledáte krizového manažera? Možná už je pozdě…

Nechci si v tématu „hledání krizového manažera“ přihřívat svou polévku, ale řešení je z významného podílu v roli personální. Vše se obvykle nastartuje selháním lidského faktoru...

Staňte se odolným manažerem. Manažerská resilience

V dnešní nepředvídatelné době čelí vedoucí pracovníci novým výzvám, obtížným rozhodnutím a měnícím se okolnostem. Abyste úspěšně prošli obdobím nejistoty a dovedli svůj tým...

Vyšetřování na pracovišti? Když je firma detektiv

Vyšetřování ve firmě může být vyžadováno v reakci zaměstnavatele na jakýkoli podnět, obvykle stížnost, problém nebo nehodu, ale také se může jednat o porušení...

Tady respekt nečekejte, jste ve špatném oboru!

Respekt v zaměstnání Mohu vám s jistotou potvrdit, že nejlepším ukazatelem hodnocení firemní kultury firmy je to, zda se její zaměstnanci cítí být ve své práci...

Starý leadership končí. Přichází kvantový leadership

Dovolte mně menší úvod do tohoto tématu a možná i vysvětlení mého přístupu k managementu a leadershipu v mé poradenské praxi obecně. Jak organismy v přírodě...

Nové manažerské role v post-pandemickém světě práce

Efektivní manažerské vedení v tomto novém světě vyžaduje nové a odlišné dovednosti, které přesahují tradiční týmové vedení. Konkrétně budou organizace a podniky v blízké budoucnosti...

Přichází rekonstrukce pracovních míst!  

Je třeba rekonstruovat pracovní místa. Musíme nahlížet na zaměstnance jako na soubory dovedností a znalostí a opustit tradiční vnímání pracovního místa jako status idem. Většina...

SMART metoda je mrtvá, teď je tu FAST

Podle nedávného průzkumu si zaměstnanci ve většině organizací stanovují cíle sami pro sebe nebo pro své týmy. Pokud jde o stanovování cílů, většina manažerů...

Nejnovější články

Nestaňte se v kariéře NPC

NPC pro někoho známý pojem, pro někoho, nebojte se,...

Od výplaty k výplatě. Pracující chudoba

V České republice žije pod hranicí chudoby přibližně 1 milion...

Pravé vůdcovství versus falešné vůdcovství  

Když jsem přejmenoval rubriku osobní rozvoj na leadership udělal...

Články, předplatné a nadace

Drazí čtenáři, asi jste si všimli, že některé články...

Top články týdne

Proč vás opouští zaměstnanci?

„Zastavte odchody svých lidí jednou pro vždy nebo se...

Krize vás nezabije, ale co určitě je…

Nejdříve vám představím dva nebezpečné kamarády, kterým je třeba...

Seo tipy pro personální marketing v roce 2016

Jak na optimalizované kariérní stránky nebo celou SEO koncepci...

Jak udržet zaměstnance v první linii?

I když se tato zajímavá studie zabývá průzkumem přímé...

Jak generace sledují video obsah?

YouTube má dnes na celém světě více než jednu...

Top články

Generace X Y Z. Rozumíte generacím? Čím a jak je oslovit?

Připravil jsem pro vás náhled nad generacemi X Y...

Co takhle založit si personální agenturu?

Personální agentura je po obchodní stránce celkem bez překážek,...

KPI v personalistice, co můžeme měřit?

KPI Key Performance Indicator zkratka definuje tzv.klíčový ukazatel výkonu...

Máte strach nebo cítíte úzkost z práce

Vlastní vypořádání se s úzkostí a strachem v práci...

6 tipů pro váš personální marketing

Získávání a udržení výjimečných zaměstnanců není snadný úkol. V...
10 vlastností, které musí mít dobrý manažer nebo šéfSkvělé manažerské řízení je nezbytné pro fungování vaší společnosti, avšak vedení se často považuje za vrozené. Faktem však je, že tyto atributy mohou být identifikovány a posíleny. Zatímco se pravděpodobně spoléháte na vlastní sadu skvělých manažerských dovedností, o kterých víte, že je potřebujete pro...