1. Disponujte špičkovými kariérními stránkami. Inspirujte se u nejlepších. Kariérní stránky nejsou pouze stránky s vyvěšenými, otevřenými pozicemi. Kariérní stránky jsou místem, po jejich navštívení by měl uchazeč mít jasno v tom, jestli jste pro něj vhodná kariérní volba. Natáčejte firemní videa, publikujte články, pište komentáře, ukazujte vaše pracovní prostředí, seznamujte se, komunikujte.
  2. Při popisu pracovní pozice buďte co nejpřesnější a nejkonkrétnější, jedině tak získáte ty nejlepší. Přidejte do popisu něco, co vaši firmu dostatečně charakterizuje a odlišuje od konkurence.
  3. Sdílejte pravidelně vaše pracovní pozice na sociálních sítích, jako jsou Google+, Facebook, Twitter, LinkedIn. S těmito kanály pracujte intenzivně. Jsou vizitkou vaší firmy, vaší kultury, vašeho pracovního prostředí.
  4. Seznamte své kolegy a spolupracovníky s tím, jaké pozice a kam hledáte a udělejte z nich vlastní náboráře a tipaře. Také je musíte odměňovat za to, že s vámi spolupracují.
  5. Jeďte na pracovní veletrh, poznávejte jak to dělají ostatní, inspirujte se.
  6. Inzerujte na kariérních portálech, ale spíše omezeně. Efektivita není příliš dobrá na to, abyste zasáhli ty správné uchazeče. Hledejte alternativní cesty, jak získat kvalitní uchazeče, díky speciálním náborovým kampaním.
  7. Pokud chcete spolupracovat s agenturou, spíše než na agenturu se zaměřte na konkrétního náboráře, který bude mít váš projekt na starosti a bude pro něj dostatečně zapálen. Získejte svého náborového experta. Mezi jednotlivými agenturami nejsou tak velké rozdíly jako spíše uvnitř nich.
  8. Nebojte se udělat bláznivou věc proto, abyste přilákali kvalitní zaměstnance.
  9. Nábor neuspěchejte, prostě si počkejte na toho nejlepšího, i když to někdy zabere dost času.
  10. Maximálně analyzujte kvalitu náborového procesu a získávejte zpětnou vazbu od uchazečů. Samotné pohovory nechte vést profesionály na nábor a nenechávejte je pouze na vašich řídích pracovnících.
  11. Nikdy nepodceňujte adaptaci nových zaměstnanců.
  12. Stále se vzdělávejte v personálním marketingu.
  13. Sdílejte vaše náborové know-how s ostatními zaměstnavateli. Pořádejte pravidelně workshopy, tématické dílny, předávejte si informace.

Pokud potřebujete s některou z těchto oblastí pomoci, obraťte se na mne.
Pokud víte o dalších tipech určitě doplňte…budu rád…