3 osvědčené tipy pro váš personální marketing

1467

Personální marketing už není horkou novinkou posledních měsíců, ale zcela etablovanou a dynamicky se rozvíjející marketingovou disciplínou. Často bývá zaměňován s HR marketingem nebo náborovým marketingem a někdy i chybně s employer brandingem. Personální marketing je dnes strategií a taktikou, kterou organizace používá, aby uměla efektivně využívat náborové zdroje a spravovat a pečovat o své zaměstnance.

V současné době náboráři uvažují o personálním marketingu jako o marketingu určeným primárně na kandidáty. To zahrnuje budování povědomí o značce, navazování důvěry mezi firmou a kandidátem a také zapojení zaměstnanecké značky do komunikace s cílením na konkrétní uchazeče.

Zde jsou 3 témata pro váš úspěšný personální marketing

Lákejte – skrze vaši prezentaci

Koupili byste si dnes výrobek na internetu bez elegantní a moderní vypadající webové stránky a bez obsahu, který není smysluplný nebo přehledný? S největší pravděpodobností ne! Stejně jako vaši zákazníci, tak i kandidáti si udělají vlastní analýzu nebo výzkum, zdali je pro ně vaše firma vhodná.

TIP:  Mladí a nezaměstnaní. Nejvíce zasažená generace Z!

Co to pro vás znamená? Nastal čas investovat do dobrého kariérního webu, který poskytuje výjimečný zážitek pro kandidáta, nabízí a prezentuje poskytuje zajímavý obsah a umí poutavě vyprávět nebo zanechat dojem vaší autentické značky. Nezapomeňte vytvořit efektivní a snadno použitelné formuláře pro odpověď na nabídku práce, poskytujte i sociální spojení skrze vaši firmu nebo možnost reakce na nabídku, bez nutnosti připojení životopisu, a co je nejdůležitější – být mobile friendly.

Podle aktuálního průzkume z roku 2016 má 45 % náborářů mobilní kariérní webové stránky, ve srovnání s rokem 2015 je to nárůst o 8 %. Náboráři si uvědomují, že je to nezbytně nutné. Očekáváme, že počet bude ještě vyšší, v příštím roce o dalších 15 %.

Segmentujte – miřte na cílové skupiny

Snažte se segmentovat. Co segmentace vůbec znamená? Je to činnost dělení a rozlišování vašeho publika, různých skupin kandidátů. Například můžete rozdělit své zdroje kandidátů na ty, kteří studují univerzitu, konkrétní obor, nějakou specializaci, pracují s určitým softwarem nebo na nějakém projektu.

Vaše cílová skupina a váš obsah by měl rezonovat s konkrétním publikem. Cílíte do segmentu, v kterém přesně znáte zájmy, témata, které tato cílové skupina preferuje a vyhledává. Tam je vaše místo, tam investujte čas a energii do tvorby obsahu.

TIP:  Profesionální síť Linkedin nebo sociální síť Facebook, kdo vyhraje?

Stimulujte – budujte emailové databáze

Naučte se řádně a správně komunikovat s kandidáty. Volte vhodnou frekvenci a sofistikovaně budujte zájem o vaši zaměstnaneckou značku, skrze atraktivní emailový obsah. Snažte se, aby se vaše společnost stala cenným partnerem v jejich hledání zaměstnání a budování kariéry.

Dávejte pozor na e-mailový marketing a jeho osvědčené postupy, jako je vytváření profesionálně vypadajících emailových šablon. Testujte doručování, druh klienta, AB testování, časy rozesílání nebo CTA.

Personální marketing není pro amatéry, a tak se každá informace a doporučení může hodit, ale pokud chcete mít jistotu výsledku, kontaktujte svého poradce na personální marketing.

- Reklama -