3 osvědčené tipy pro váš personální marketing

1212

Personální marketing už není horkou novinkou posledních měsíců, ale zcela etablovanou a dynamicky se rozvíjející marketingovou disciplínou. Často bývá zaměňován s HR marketingem nebo náborovým marketingem a někdy i chybně s employer brandingem. Personální marketing je dnes strategií a taktikou, kterou organizace používá, aby uměla efektivně využívat náborové zdroje a spravovat a pečovat o své zaměstnance.

V současné době náboráři uvažují o personálním marketingu jako o marketingu určeným primárně na kandidáty. To zahrnuje budování povědomí o značce, navazování důvěry mezi firmou a kandidátem a také zapojení zaměstnanecké značky do komunikace s cílením na konkrétní uchazeče.

Zde jsou 3 témata pro váš úspěšný personální marketing

Lákejte – skrze vaši prezentaci

Koupili byste si dnes výrobek na internetu bez elegantní a moderní vypadající webové stránky a bez obsahu, který není smysluplný nebo přehledný? S největší pravděpodobností ne! Stejně jako vaši zákazníci, tak i kandidáti si udělají vlastní analýzu nebo výzkum, zdali je pro ně vaše firma vhodná.

Co to pro vás znamená? Nastal čas investovat do dobrého kariérního webu, který poskytuje výjimečný zážitek pro kandidáta, nabízí a prezentuje poskytuje zajímavý obsah a umí poutavě vyprávět nebo zanechat dojem vaší autentické značky. Nezapomeňte vytvořit efektivní a snadno použitelné formuláře pro odpověď na nabídku práce, poskytujte i sociální spojení skrze vaši firmu nebo možnost reakce na nabídku, bez nutnosti připojení životopisu, a co je nejdůležitější – být mobile friendly.

Podle aktuálního průzkume z roku 2016 má 45 % náborářů mobilní kariérní webové stránky, ve srovnání s rokem 2015 je to nárůst o 8 %. Náboráři si uvědomují, že je to nezbytně nutné. Očekáváme, že počet bude ještě vyšší, v příštím roce o dalších 15 %.

Segmentujte – miřte na cílové skupiny

Snažte se segmentovat. Co segmentace vůbec znamená? Je to činnost dělení a rozlišování vašeho publika, různých skupin kandidátů. Například můžete rozdělit své zdroje kandidátů na ty, kteří studují univerzitu, konkrétní obor, nějakou specializaci, pracují s určitým softwarem nebo na nějakém projektu.

Vaše cílová skupina a váš obsah by měl rezonovat s konkrétním publikem. Cílíte do segmentu, v kterém přesně znáte zájmy, témata, které tato cílové skupina preferuje a vyhledává. Tam je vaše místo, tam investujte čas a energii do tvorby obsahu.

Stimulujte – budujte emailové databáze

Naučte se řádně a správně komunikovat s kandidáty. Volte vhodnou frekvenci a sofistikovaně budujte zájem o vaši zaměstnaneckou značku, skrze atraktivní emailový obsah. Snažte se, aby se vaše společnost stala cenným partnerem v jejich hledání zaměstnání a budování kariéry.

Dávejte pozor na e-mailový marketing a jeho osvědčené postupy, jako je vytváření profesionálně vypadajících emailových šablon. Testujte doručování, druh klienta, AB testování, časy rozesílání nebo CTA.

Personální marketing není pro amatéry, a tak se každá informace a doporučení může hodit, ale pokud chcete mít jistotu výsledku, kontaktujte svého poradce na personální marketing.

- Reklama -