48% zaměstnanců neumí napsat životopis?!

182

Téměř polovina 48% zaměstnanců v Evropě neumí napsat atraktivní životopis. 12% uchazečů přiznává, že v životopise lže, aby zvýšilo své šance. 24% kandidátů neví, jak přizpůsobit svůj životopis aktuální pracovní pozici a náplni práce. Evropská studie trhu práce zjistila i další zajímavé informace. 31% kandidátů, kteří vstupují na trh práce, si nevěří, že je schopno vytvořit svůj první životopis a 17% tvrdí, že to nedokáže.

94% uchazečů věří, že znalosti a dovednosti, jako je psaní životopisu a průvodního dopisu, včetně prezentace na pohovoru, by se měli naučit ve škole. Dalších 7% si také myslí, že tyto návody dostanou od náboráře nebo personalisty a 5% zastává názor, že tyto znalosti postupně posbírá od zaměstnavatelů.

Bohužel je stále znepokojující kolik uchazečů a uchazeček stále dělá chyby a chybí jim vhled do této problematiky. Ve snaze získat dobré pracovní místo a mít slibnou kariéru je třeba mít určité znalosti a schopnosti, jak se k tomuto cíli dostat.  

I proto můj obor kariérního poradce a kouče dostává čím dál větší smysl, už s ohledem na to, jaký je v lidech neobjevený potenciál a kolik znalostí a informací je nutné hledačům zaměstnání předat.

TIP:  Motivace je základ vašeho úspěchu

Obor náboru a hledání zaměstnanců je velice náročný a jak náboráři, personalisté tak i zaměstnavatelé máme zodpovědnost za kariéry těchto uchazečů.

Všichni víme, jak je těžké šplhat po kariérním žebříku a jak je těžké uspět v pracovním životě. To co ale můžeme zajistit ji sdílení zkušeností, předávání informací o tom, jak uspět při hledání zaměstnání.  

Pomoci uchazečům zvýšit jejich šance na lepší kariéru, vyšší výdělky a spokojenější život, je mým posláním.

- Reklama -