5 minut a máte skvělý životopis!

199

Doba, kterou strávíte v práci celkem za svůj život, se postupně nahromadí na zhruba celých deset let Vašeho života. To je celkem deset let sezení v kanceláři, za volantem autobusu nebo za pultem supermarketu pokladen, v továrně atd.. Den za dnem. Deset let je dlouhá doba trávit děláním něčeho, co se Vám nelíbí a nebaví Vás. Někdo sice musí dělat špinavou práci, ale pokud nejste přesvědčen o tom, že máte dělat práci, kterou nemilujeme, může to být vhodný čas ke změně své práce.

S tímto rozhodnutím přichází další nelehká statistika. Chcete-li změnit svou práci, bude váš životopis bojovat průměrně proti dalším 250 dalších životopisů. Jak změnit to, aby Váš životopis zaujal? Pojďme na to!

Tak třeba volba správného písma je mnohem důležitější, než si můžete myslet. Vyberte písmo, které je snadno čitelné a společensky přijatelné. Když náborář prohlédne Váš životopis za cca 6 vteřin, horní třetina dostane nejvíce pozornosti. Vnímejte ho tedy jako důležitou část Vašeho životopisu. Ve skutečnosti, celý váš životopis by měly být přizpůsoben tak, aby odpovídal popisu práce, kterou chcete vykonávat. Vždy volte vhodná klíčová slova, které personalisté chtějí vidět. Další důležité tipy naleznete v této infografice společnosti Upwork.

TIP:  Inspirace pro vás: The art of design

Životopis

- Reklama -