6 kariérních rad ze seriálu Walking Dead

1109

Neříkám, že byste měli nalákat nepřátele do zombie roje …, ale existuje několik lekcí, které se můžete dozvědět o nakládání s konfliktem od Walking Dead, které Vám mohou pomoci i ve vaší kariéře. Zde jsou některé z nejlepších poučení, které jsme převzali ze seriálu Walking Dead.

1. Pracujte společně

Sám a bez týmu nikdy ničeho nedosáhnete. Nikdo vás nepokouše, když se budete starat o sebe jako o skupinu. To platí i v hledání práce. Na hledání práce nejste sami, máte své okolí, přátele, rodinu, spolužáky, bývalé kolegy, známe skrze sociální sítě, známe obecně. V partě je síla, věřte mi.

Institut rodinných firem

2. Nesouhlasíte? Projevte se

Když kolem prochází zombie, tak prosím nemluvte, ale pokud nejste s něčím v rámcí své kariéry, pracovní pozice, zdravě to komunikujte. Pokud v zaměstnání, kde se nacházíte aktuálně s vaší kariérou nevypadá a nebo se neubírá tak, jak si představujete, komunikujte to s vaším nadřízeným. Stejné je to v podnikání, co se odkládá to hnije….

Další článek:  12 základních pilířů úspěšného kariérního růstu

3. Buďte vůdce

Klíčem k silnému týmu je dobrý vůdce, tak proč se jim nestát? Rick okamžitě přijal roli vůdce skupiny, a dal to na sobě znát hned na začátku, směřuje s týmem do bezpečí, od začátku vypuknutí nákazy. Ačkoli měl několik výkyvů v řízení lidí, což je pochopitelné vzhledem k okolnostem, on zůstal silný ve vedení skupiny a rozhodování. I když představa vedení může být někdy skličující, je to zodpovědnost, která často přichází s kariérním postupem a může vést k většímu vlivu a vašemu postavení ve společnosti.

4. Buďte rozhodní

Vždy budete muset učinit řadu důležitých rozhodnutí ve svém pracovním životě, které mají potenciál určit vaší kariérní cestu. Musíte si být jisti a být silní ve svých rozhodnutích. Ignorování problém nezmění a bohužel také zvyšuje Vaše riziko přežití. Ačkoli ve spoustě situací a rozhodnutí ve Walking Dead musíte čelit boji o život, více než průměrný člověk, dokazuje to, že rychlé myšlení a úvaha jsou klíčem úspěchu. V některých případech Rick musí i někoho ze skupiny vyřadit, aby zachránil celý tým, ale někdo to udělat musel!

Další článek:  Ovlivňují naše biorytmy naši kariéru?

5. Vědomosti versus kontakty

Ve Walking Dead je klíčem k přežití budování silné vazby a vztahů a důvěry s ostatními, kteří budou po celou dobu krýt vaše záda. V profesním světě je to také o tom, koho znáte, kdo víte, že vám pomůže v jeho budování.

6. Učte se ze svých chyb

Kolikrát musel tým bojovat se skupinou zombie, bylo to mnohokrát ptáte se? Tým se učil ze svých chyb. Trvalo jim dost dlouho než zjistili, že tmavé prostory zřejmě nejsou bezpečná místa a zombie neumírají po úderu do hlavy. V kariéře se nedá vše naplánovat a občas se vyskytne něco neočekávaného, ale učením se z chyb jim předcházíme do budoucna.

- Reklama -