Získávání a udržení výjimečných zaměstnanců není snadný úkol. V dnešním konkurenčním prostředí trhu práce vám zaměřením se na vaši značku zaměstnavatele pomůže odlišit se od konkurence ostatních zaměstnavatelů. Zatímco se zdá, že employer branding nevypadá na první pohled jako forma marketingu, tak vás ujišťuji že je. Ve skutečnosti, nejlepší společnosti na světě vědí, že je důležité investovat do budování zaměstnanecké značky, získávat špičkové zaměstnance a vytvořit solidní pracovní prostředí a kulturu.

6 tipů pro váš personální marketing

Máte-li zájem, aby vaše zaměstnavatelská značka byla hitem roku 2017, pak čtěte dál a objevte 6 tipů pro budování značky v roce 2017

Tip 1: Blog o kariéře

Jaké to asi je pracovat pro vaši společnost, víte? Tam je důvod, proč se organizace staly více a více transparentní v průběhu několika málo let a tohle funguje. Blogováním o vaší firemní kultuře můžete dát uchazeči o zaměstnání možnost blíže se podívat do vaší společnosti, nemluvě o tom, že jim dáte mnohem lepší představu, jaké to je pracovat pro vaši firmu. Ve vašem kariérním blogu můžete mluvit o něčem z nově připravovaných programů a iniciativ. Chatujte se svými zaměstnanci a zvýrazněte své myšlenky. Tvořte… Znám jeden legendární, firemní blog, který dává lidem vnitřní pohled do způsobu, jakým provozovat a spravovat jejich společnost. Zaměstnavatelská značka je o blogování. Popřemýšlejte o tom, kolik potenciálních uchazečů o zaměstnání byste mohli získat pouhým blogováním o vaší společnosti v pravidelných intervalech. Já vím, je to náročné, ale někde začít musíte. Zkuste třeba CMS jako je WordPress a požádejte ostatní kolegy k aktivní tvorbě obsahu vašeho kariérního blogu. Vytvořte váš kariérní blog a přispívejte pravidelně, výsledek se dostaví.

Tip 2: Kariérní stránka

Je čas investovat svůj čas do skvělé kariérní stránky. Když přijde čas k budování vaší firemní stránky a její sekce kariéra, je to vše o vašem přístupu. Jistě, můžete tvořit desítky stránek za hodinu a doufat v nejlepší nebo to uchopte jako dlouhodobý projekt a investujte do něj svůj čas a nadšení. Je dobré si vzít nějaký čas na přemýšlení o tom, co kandidáti hledají a jaký je vhodný design stránky. Jinými slovy se zeptejte sami sebe, co udělá vaše kariérní stránky atraktivní a co musí obsahovat. Nebojte se na tom pracovat usilovně, dejte jim vědět o tom, jak se pracuje ve vaší společnosti jako je ta vaše a co by spolupráce s vámi pro ně znamenala. Jak se vaše společnost liší od ostatních? Vezměte kariérní stránku Starbucks, všimněte si, že dělají skvělou práci a poukazují na to, co nabízejí novým zaměstnancům hned v úvodu. Mluví o celé řadě témat a otevřeně. Starbucks ukazuje to, jaké to je pracovat v tomto konkrétním oddělení, představí vám tým a je to zábavné.

Tip 3: HR branding

I když se každá společnost snaží vystupovat na profesionální úrovni, tak třeba společnost Spotify udržuje toto téma neformální, a to tím, že mluví o zájmech svých zaměstnanců a týmech a jejich aktivitách mimo práci. Tento osobní přístup tak trochu zlidšťuje celou společnost. Vytvořte stránku „kariéry“, která se vyznačuje originálním obsahem, příběhy současných zaměstnanců a snažte se vyzdvihnout výhody práce pro vaši firmu z pohledu zaměstnance.

Tip 4: Zaměstnanecká značka a video

Videa jsou často přehlíženy, pokud jde o téma zaměstnavatelské značky, ale věřte, je to skvělý nástroj, který má ve své sadě schopností sílu upoutání pozornosti špičkových kandidátů. Jedna společnost, která to dělá skvěle je HP. Už postavený celý seznam videí s názvem „HP careers“, mluví o tom, jaké to je pracovat na konkrétní pozici pro HP. Jejich videa, jako je toto nabízejí pohled do života ve společnosti HP. Vytvořením videa o tom, jaké to je pracovat pro vaši firmu. Zkuste točit záběry z různých týmů pracujících na akcích nebo eventech. Vytvořte samostatná videa pro každé oddělení pro větší přiblížení jejich náplně a týmu. Vytvořením personalizovaného videa vám pomůže oslovit širší okruh zájemců o zaměstnání. Nebojte se ukázat osobnost vaší společnosti.

Tip 5: Příručka pro zaměstnance

Když vezmeme téma firemní příručky, co vás napadne? Pravděpodobně si budete pamatovat všechny ty hodiny listováním zdlouhavého firemního manuálu a nudných směrnic. Buďme upřímní, tento obsah není zábavný a nezapomenutelný. Což je důvod, proč má smysl zapracovat na úžasné příručce pro zaměstnance. Tato příručka se může stát dokonalým materiálem a kombinací humoru a empatie.
Chcete-li vytvořit příručku pro zaměstnance, která rezonuje, nebojte se, aby to stálo za to.

Tip 6: Sociální média

Vaše značka již používá sociální média pro marketing, tak proč je nepoužíváte i jiným způsobem?Mluvím o používání sociálních médií k prezentaci pracovního dne ve vaší společnosti. Podle posledního průzkumu sociálních médií 62 % uchazečů o zaměstnání navštíví sociální účet společnosti, kde se rozhoduje ucházet o práci. Takže nyní chápete, proč je to obzvláště důležité. Zvažte vytvoření oddělených účtů sociálních médií konkrétně věnovaných kariérnímu tématu vaší firmy. Vytvořte svůj sociální účet něco jako „jméno firmy + kariéra nebo, pokud jste větší společnost, je možné jít dokonce o krok dále a to tím, že vytvoříte samostatné sociální účty pro každé oddělení. Podívejme se třeba na tento příklad, který je o využití Instagramu od společnosti Airbnb. Nejenže tým Airbnb má silnou přítomnost na Instagramu, ale tato stránka rovněž nabízí krásný pohled na společnost na více osobní úrovni. Kandidát tak získal vizuální část prezentace toho, jaké to je pracovat u této firmy.

Tip 7: Poslední rada na závěr

Může to znít naivně, to mám často ve zvyku, ale klíčem k budování silné značky zaměstnavatele je třeba kolektivní práce a zapojení managementu firmy. Téměř polovina zaměstnavatelů si myslí, že nemají potřebné nástroje, které potřebují k vybudování úspěšné značky zaměstnavatele. Toto téma se rozhodně nedá zvládnout přes noc, ale je tady zjištění, že již máte všechny nástroje a zdroje, které potřebujete. Máte svůj tým. Jsou to vaši lidé ve vaší společnosti, která je v konečném důsledku energií pro vaši zaměstnaneckou značku pro váš employer brand. Čím více se zapojí lidí, kteří tvoří firmu, tím více zapamatovatelná a úžasná vaše značka bude. Každá firma je poháněna svými lidmi.

Takže běžte vytvořit něco nezapomenutelného a pokud tápete, zavolejte mi a já vás budu směrovat.

- Reklama -