Ageismus existuje. Věková diskriminace tu stále je!

502

Celkem Pavel k dnešnímu dni poslal 225 reakcí o zaměstnání, v průběhu posledních pěti měsíců. Tento mrzutý uchazeč o zaměstnání se obává, že věková diskriminace tu je a že to může být hlavním důvodem toho, že je v hledání zaměstnání neúspěšný.

Ageismus – věková diskriminace tu je a to ve všech odvětvích!

Pavlovi je 61 let a hledá práci od listopadu a dá se konstatovat že nonstop. To představuje několik žádostí denně. Se svou předchozí praxí jako horník, posléze prodavač, byl zaměstnán u telekomunikační firmy, s platem 28 000,-.

Pavel stále zachovává důvěru ve své schopnosti, ale obavy, skrze jeho věk tu jsou stále přítomny. „Když jdu na pohovor a setkávám se se všemi těmi dětmi, nedivím se, že mi nedůvěřují a dají přednost někomu jinému.“

Dnes si myslí, že nemůže také dostat práci, protože se nehodí do firemní kultury a také je přesvědčen, že ageismus tu je a ve všech průmyslových odvětvích.

Aby předešel odmítání zkusil i různé formy oslovení a sdělení a zkusil i napsat: „Dejte mi šanci! Jen proto, že mi je 61 let neznamená, že jsem mimo. Mám 29 let zkušeností z prodeje a pokud mě zaměstnáte, předám vám mé know-how a vaše firma z toho bude profitovat dlouhodobě.“

TIP:  Některé věci v životě jsou důležitější než práce!

Situace Pavla je velice podobná aktuálním výzkumům, kde se zjistilo, že uchazeči starší mají pouze 22 % šanci na uplatnění. Starší uchazeči musí reagovat na 50 % více pracovní pozic, aby měli šanci dostat se na interview nebo získat nové zaměstnání. Dalším problémem je i to, že starší uchazeči jsou pozvání na pohovory, kde jsou hůře placené pozice nebo takové pozice, o které mladá generace nemá zájem. 55 % starších uchazečů je diskriminováno kvůli věku a mohl bych pokračovat.

Co si o tématu myslíte vy?

- Reklama -