Aktuální trendy v náboru a hledání zaměstnanců

1444

Nové trendy přicházejí a také odcházejí jako mraky na obloze. Aktuálně můžeme pozorovat dva zajímavé trendy v oboru HR, jedním jsou nové technologie a druhým je rozmanitost trhu práce. Letos více než kdy jindy je dalším trendem obrovská změna HR procesů, která sebou nese nové vzniklé příležitosti.

Způsoby hledání zaměstnanců

Pouze personalisté, kteří jsou schopní se rychle adaptovat na přicházející trendy a související změny budou těmi, kteří obstojí. Tato infografika společnosti Thiswayglobal ukazuje nadcházející trendy v oblasti HR a náboru zaměstnanců. Tyto čísla ukazují to hlavní, a to je dynamika a flexibilita měnící ho se trhu práce. Obstojí ti, pro které je změna spíše výzvou než překážkou a nové druhy komunikace a aplikací je baví a hledají mezi nimi vhodné nástroje pro usnadnění své náborové práce.

Pojďme nahlédnout jaké trendy v náboru jsou dnes aktuální:

  • 45 % uchazečů o práci využívá pro tento účel svůj mobilní telefon
  • 89 % uchazečů tvrdí, že mobilní telefon hraje svou významnou roli v hledání zaměstnání
  • 54 % kandidátů čte reference o zaměstnavateli
  • 52 % se podívá na informaci o platu
  • 59 % uchazečů si uloží prohlíženou pozici ve svém telefonu a dále si ji prohlédne na svém zařízení, jako je počítač nebo notebook
TIP:  12 statistik, které změní váš nábor!

Optimalizace je také klíčovým trendem v náboru a hledání zaměstnanců. Firmy jako jindy řeší to, jak jsou jejich stránky a weby optimalizovány pro různá zařízení a IT řešení.

  • 39 % zaměstnavatelů optimalizuje své webové stránky
  • 36 % optimalizuje online prezentaci otevřených pozic
  • 36 % upravuje a optimalizuje proces reakce na otevřenou pozici, jako je formulář nebo dotazník k pozici

Sociální sítě jsou také významným prvkem pro vyhledávání potenciálních kandidátů. Sociální sítě jsou dnes vysoce dynamickým a měnícím se prostředím, a tak zde skutečně obstojí jen ty nejflexibilnější náboráři, pro které je změna spíše výzvou než překážkou.

  • 79 % uchazečů využívá sociální sítě k vyhledávání vhodného zaměstnání

Jak se umí poprat vaše společnost s aktuálními změnami trhu práce? Jak vaši personalisté nebo vy jako personalista měníte svou práci, abyste tyto trendy vhodně uchopili? Co děláte proto, abyste měli stále dostatek vhodných kandidátů, jaké využíváte nové kanály a jak se to promítá do vaší náborové práce?

- Reklama -