Blog Váš nový nástroj pro hledání zaměstnanců

492

V tomto roce si asi nikdo nedokážeme představit funkční obchodní model bez přítomnosti blogování a tvoření atraktivního obsahu. Nemá smysl rozlišovat, jestli firma bloguje, protože si to žádá trh nebo proto, že tím šíří své poslání a hodnoty. Faktem je, že blogování je lety ověřená marketingová praxe. Většina firem používá blog jako místo, kde prezentují novinky, akce a firemní aktivity, ale zkusili jste někdy, jako zaměstnavatelé, využít svůj blog pro účely náboru kandidátů? Pojďme na téma blogu jako akvizičního nástroje pro cílení na aktivní, ale i pasivní kandidáty.

Blog nástroj pro hledání zaměstnanců

Blog Vám může sloužit jako základ pro téměř cokoli, co chcete prezentovat. Jako já rozvíjím svou osobní značku články, točím videa, fotím, nějak se prezentuji, to samé lze realizovat na firemní úrovni. Blog má také obrovský potenciál k šíření Vaší náborové zprávy a má v tomto období sociálních médií velký potenciál.

Jak to celé uchopit

Jedním z hlavních cílů Vašeho blogu by mělo být prezentovat Vaši značku s lidskou tváří. Vaše blogování je šance otevřít se trhu práce a zapojit své publikum. Měli byste blog využít pro upozornění na to, v čem spočívá Vaše unikátní firemní kultura, co dělá Vaši společnosti tak originální. Jak konkrétně pečujete o své lidi nebo jak společně pracujete na jejich kariérním růstu. Zodpovídejte dotazy čtenářů, komentujte diskuzi.

Institut rodinných firem
Další článek:  Kariérní stránky nebo sociální média. Kdo vyhraje?

Umístit informaci o nové pozici na Váš web je jedna věc, ale využít toto místo pro pečlivý popis náplně práce a co Vás vede k otevření pozice a jak vzbudit zájem u kandidáta, je věc druhá. Tvořením obsahu o otevření nového pracovního místa zvyšujete svoje šance na rozšíření své databáze kandidátů. Asi hlavním způsobem a kanálem, jak maximalizovat vaše úsilí z blogu, je sdílet obsah také na sociálních sítích. Nejde jen o sdílení, ale také zapojení Vašich zaměstnanců do budování Vašeho publika.

Jako nejvhodnější metodu blogování uvádím sdílení zpráv, které jsou relevantní k profesní orientaci Vašich kandidátů. Správným cílením obsahu dokážete to, že jste pro Vaše publikum atraktivní, z pohledu informací a jejich relevance a také z důvodu Vaší přidané hodnoty.

Blog je mocný nástroj pro ty, kteří na tomto marketingovém nástroji pracují aktivně a dlouhodobě. Trpělivost, sběr informací, vzdělávání se v oboru a problematice a také vlastní práce na zvyšování atraktivity obsahu Vašeho blogu.

Změňte vnímání firmy směrem ven a začněte blogovat.

Vaši uchazeči na to čekají….:)

- Reklama -