Budete se dnes zase flákat?

511

Tohle je váš DEN, jak s ním naložíte?

Obvykle se nacházíte na konci dlouhého dne, aniž byste dokončili své nejdůležitější úkoly. Udržujete své dlouhodobé cíle dál a dál, posouváte daleko do budoucna? Platí jedno hlavní tvrzení, když nebudete nic produkovat, nemůžete být šťastní.

Produktivita je totiž nezbytná pro náš pocit sebeúcty, úspěchu a naděje. Bez ní se postupně dostáváme do stavu frustrace, beznaděje a vnitřní sebelítosti. Pokud je tedy téma produktivity tak důležité, je možná načase uvážit, že i když pravděpodobně pracujete tvrdě, jsou kolem vás věci, které vaši produktivitu ničí.

Klasický koučovací přístup je ten, že nikdo jiný není zodpovědný za vaši produktivitu, jste to pouze vy. Jste ta nebo ten, kdo se musí každý den dostat ze své postele a rozhodnout se, jak s tímto dnem naloží. Naopak, zcela jistě existují oblasti pracovního života mimo vaši kontrolu, ale z větší části, pokud tento den končí, jste jediní, kdo může něco s jeho skóre změnit.

„Za rok si možná budete přát, abyste byli bývali začali dnes.“ Lamb

Návyky a programy

Pojďme si ujasnit, že nejste sami. Většina lidí pracuje způsobem, který občas sabotuje jejich nejlepší úsilí. Pravděpodobně jste strávili roky řešením projektů a prací s klienty nebo budováním podnikání, takže máte dobře nacvičené vzorce chování a jedete osvědčené programy. Tyto zvyky jsou však základem toho, proč zabíjíte svou produktivitu místo toho, abyste ji zvyšovali.

Další článek:  Manažerské mistrovství podle „Ušlechtilé osmidílné stezky"

Tytéž návyky jsou důvodem, proč se cítíte poraženi, když se díváte na své dlouhodobé cíle. Proč se cítíte frustrovaní ještě další den bez skutečného pokroku. A proč pracujete a pracujete, jen abyste se ocitli na stejném místě, jako jste byli před rokem. Třeba to byl váš cíl a záměr a třeba také ne!

Má zkušenost mě velí. Pokud neuděláte něco jiného, vaše další dny neplodného úsilí vám nepomohou žít život dle vašich představ. Točit se dokola v jednom kruhu je někdy dost frustrující. Vaše frustrace roste, cítíte se poražení a produktivita padá a padá. Osoba, která se domnívala, že je zaměřena na realistický cíl, je nyní osoba bez motivace a energie. Člověk bez motivace je osoba, která není a ani nemůže být produktivní.

„Reputaci si nemůžete vybudovat na tom, co se chystáte udělat.“ Ford

Naše produktivita

Co je produktivita opravdu? Portugalský citát zní: „Myslíte na spoustu věcí, udělejte jednu!“ Znamená to, že bez aktivity nemůže produktivita existovat. Ale aby to nebyla jen práce, která nemá smysl, ale pouze vyplňuje čas, je třeba mít dovednosti, strategii, a především soustředěné úsilí.

Další článek:  Metoda: „Bez poražených manažerů“

Pracujete-li s těmito třemi základními prvky společně, maximalizujete svou produktivitu. Je to jako recept na vytvoření přesně toho, co chcete vytvořit. Se strategií, produktivitou a výsledky by se mohla drasticky změnit vaše produktivita, a to by se promítlo do jasnější budoucnosti. Lze tedy mít radost ze své každodenní práce, zažít pocit uspokojení a hrdosti a možná i žít život dle vašich představ?

„Vaše priorita musí být stanovit si priority.“ Norton

Být produktivní

Prvním místem pro začátek strategie je soubor písemných cílů. Načrtněte, kam směřujete v každé oblasti svého života. Nezanedbávejte svůj osobní život pro svého profesionální cíle. Jakmile máte strategii, můžete vytvořit cílenou snahu o její provedení. Nezapomeňte, že toto není o tom, kolik hodin pracujete, ale kolik vytvoříte v každé hodině. Má praxe mi říká, že vždy není důležité kolik hodin odpracujete, ale jakou hodnotu vaše práce přináší.

Důležité je také strávit nějaký čas hodnocením druhu úkolů, o které se denně staráte. Jak používáte své hodiny efektivně? Vaše osobní nebo externí zpětná vazba vám podá vypovídající informace o tom, jak jste vlastně produktivní.

„Způsob, jakým měříme produktivitu, je zcela mimo. Kontrolovat mobil 10x za večeři, to není produktivita.“ Ferriss

Vytrvalost a produktivita

Samozřejmě, jeden den případně týden nestačí k tomu, aby vás dostal tam, kam chcete. Musíte se důsledně, a především dlouhodobě orientovat na svou produktivitu a zaměřovat se na dosažení vašich velkých cílů. Protože vaše vůle a disciplína je pomyslným mostem mezi cílem a úspěchem.

Další článek:  Vaše novoroční předsevzetí je Kaizen

Věřte tomu, že disciplína je srdcem skutečného pokroku a produktivity. Mladší generace se nyní pousmějí a řeknou si, to je ta „stará škola“, co nutí věci dělat vůlí, pravidelně a disciplinovaně, ale věřte nebo ne, čas plyne a náš osobní dojem sebehodnocení začíná pomalu zrát.

„Špatná zpráva je, že čas letí. Dobrá zpráva je, že vy jste pilot.“ Altshuler

Upřímně, stav frustrace, beznaděje a vnitřní sebelítosti potkává každého z nás a jediným receptem je stát hrdě před zrcadlem a mít pocit, že vám život neprotéká mezi prsty a že má vaše snažení snad i smysl. Zkuste si nyní představit pocit vaší sebeúcty, který získáte, svobodu a prosperitu, kterou si vyděláte pro sebe, svou rodinu a své nejbližší.

Tak co myslíte, stojí za to být produktivní nebo se budete zase flákat!

„Prokrastinace je jako kreditní karta. Je to všechno velká zábava, než vám přijde účet.“ Parker

- Reklama -