Pátek, 24 června, 2022

Budete se dnes zase flákat?

Tohle je váš DEN, jak s ním naložíte?

Obvykle se nacházíte na konci dlouhého dne, aniž byste dokončili své nejdůležitější úkoly. Udržujete své dlouhodobé cíle dál a dál, posouváte daleko do budoucna? Platí jedno hlavní tvrzení, když nebudete nic produkovat, nemůžete být šťastní.

Produktivita je totiž nezbytná pro náš pocit sebeúcty, úspěchu a naděje. Bez ní se postupně dostáváme do stavu frustrace, beznaděje a vnitřní sebelítosti. Pokud je tedy téma produktivity tak důležité, je možná načase uvážit, že i když pravděpodobně pracujete tvrdě, jsou kolem vás věci, které vaši produktivitu ničí.

- Reklama -Institut rodinných firem

Klasický koučovací přístup je ten, že nikdo jiný není zodpovědný za vaši produktivitu, jste to pouze vy. Jste ta nebo ten, kdo se musí každý den dostat ze své postele a rozhodnout se, jak s tímto dnem naloží. Naopak, zcela jistě existují oblasti pracovního života mimo vaši kontrolu, ale z větší části, pokud tento den končí, jste jediní, kdo může něco s jeho skóre změnit.

„Za rok si možná budete přát, abyste byli bývali začali dnes.“ Lamb

Návyky a programy

Pojďme si ujasnit, že nejste sami. Většina lidí pracuje způsobem, který občas sabotuje jejich nejlepší úsilí. Pravděpodobně jste strávili roky řešením projektů a prací s klienty nebo budováním podnikání, takže máte dobře nacvičené vzorce chování a jedete osvědčené programy. Tyto zvyky jsou však základem toho, proč zabíjíte svou produktivitu místo toho, abyste ji zvyšovali.

Další článek:  Tradiční management musí skončit, aby práce zase bavila

Tytéž návyky jsou důvodem, proč se cítíte poraženi, když se díváte na své dlouhodobé cíle. Proč se cítíte frustrovaní ještě další den bez skutečného pokroku. A proč pracujete a pracujete, jen abyste se ocitli na stejném místě, jako jste byli před rokem. Třeba to byl váš cíl a záměr a třeba také ne!

Má zkušenost mě velí. Pokud neuděláte něco jiného, vaše další dny neplodného úsilí vám nepomohou žít život dle vašich představ. Točit se dokola v jednom kruhu je někdy dost frustrující. Vaše frustrace roste, cítíte se poražení a produktivita padá a padá. Osoba, která se domnívala, že je zaměřena na realistický cíl, je nyní osoba bez motivace a energie. Člověk bez motivace je osoba, která není a ani nemůže být produktivní.

„Reputaci si nemůžete vybudovat na tom, co se chystáte udělat.“ Ford

Naše produktivita

Co je produktivita opravdu? Portugalský citát zní: „Myslíte na spoustu věcí, udělejte jednu!“ Znamená to, že bez aktivity nemůže produktivita existovat. Ale aby to nebyla jen práce, která nemá smysl, ale pouze vyplňuje čas, je třeba mít dovednosti, strategii, a především soustředěné úsilí.

Další článek:  Čtyři zlaté tipy pro vytvoření úspěšného životopisu

Pracujete-li s těmito třemi základními prvky společně, maximalizujete svou produktivitu. Je to jako recept na vytvoření přesně toho, co chcete vytvořit. Se strategií, produktivitou a výsledky by se mohla drasticky změnit vaše produktivita, a to by se promítlo do jasnější budoucnosti. Lze tedy mít radost ze své každodenní práce, zažít pocit uspokojení a hrdosti a možná i žít život dle vašich představ?

„Vaše priorita musí být stanovit si priority.“ Norton

Být produktivní

Prvním místem pro začátek strategie je soubor písemných cílů. Načrtněte, kam směřujete v každé oblasti svého života. Nezanedbávejte svůj osobní život pro svého profesionální cíle. Jakmile máte strategii, můžete vytvořit cílenou snahu o její provedení. Nezapomeňte, že toto není o tom, kolik hodin pracujete, ale kolik vytvoříte v každé hodině. Má praxe mi říká, že vždy není důležité kolik hodin odpracujete, ale jakou hodnotu vaše práce přináší.

Důležité je také strávit nějaký čas hodnocením druhu úkolů, o které se denně staráte. Jak používáte své hodiny efektivně? Vaše osobní nebo externí zpětná vazba vám podá vypovídající informace o tom, jak jste vlastně produktivní.

„Způsob, jakým měříme produktivitu, je zcela mimo. Kontrolovat mobil 10x za večeři, to není produktivita.“ Ferriss

Vytrvalost a produktivita

Samozřejmě, jeden den případně týden nestačí k tomu, aby vás dostal tam, kam chcete. Musíte se důsledně, a především dlouhodobě orientovat na svou produktivitu a zaměřovat se na dosažení vašich velkých cílů. Protože vaše vůle a disciplína je pomyslným mostem mezi cílem a úspěchem.

Další článek:  Tajemství produktivity zaměstnanců

Věřte tomu, že disciplína je srdcem skutečného pokroku a produktivity. Mladší generace se nyní pousmějí a řeknou si, to je ta „stará škola“, co nutí věci dělat vůlí, pravidelně a disciplinovaně, ale věřte nebo ne, čas plyne a náš osobní dojem sebehodnocení začíná pomalu zrát.

„Špatná zpráva je, že čas letí. Dobrá zpráva je, že vy jste pilot.“ Altshuler

Upřímně, stav frustrace, beznaděje a vnitřní sebelítosti potkává každého z nás a jediným receptem je stát hrdě před zrcadlem a mít pocit, že vám život neprotéká mezi prsty a že má vaše snažení snad i smysl. Zkuste si nyní představit pocit vaší sebeúcty, který získáte, svobodu a prosperitu, kterou si vyděláte pro sebe, svou rodinu a své nejbližší.

Tak co myslíte, stojí za to být produktivní nebo se budete zase flákat!

„Prokrastinace je jako kreditní karta. Je to všechno velká zábava, než vám přijde účet.“ Parker

Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Jsem poradce pro rodinné firmy a podniky. Objevuju skrytý potenciál rodinných firem a rodinných podniků. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.

Hledáte práci? Bez tekoucí vody, internetu, mobilu a v zimě?

Aby můj blog nebyl stále tak vážný, musím to tu trochu provětrat něčím odlehčeným. Pokud hledáte novou práci, nejvzdálenější pošta na světě každoročně přijímá...

Nejde vždy pouze o výplatu!

Globální studie designu ukazuje, že kreativci aktivně upřednostňují účel před ziskem. Pro některé pracovní pozice je to zcela nemyslitelné, ale pro kreativce ano. Jde...

Pozor na slepou uličku kariéry – Dead-end job!

Nepochybně, když rozečtete tento článek tak zjistíte, že se do tohoto místa dostal téměř každý, možná v něm i někdo aktuálně je, možná se do...

Jak řídit vlastní stres? Management stresu

Management stresu představuje různé techniky, ale také postupy cílené na vypořádání se s vlastním stresem. Jedná se o celkovou schopnost identifikovat stresory, ovládnout různé metody...

Nestaňte se Homo Hygienicus

Přiznám se, že tuto knihu jsem si koupil kvůli rozhovoru s Matthiasem Burchardtem, který mě oslovil svým způsobem, jakým zachycuje dnešní dobu. Dá se říct,...

Kariéra dle TAO – rovnováha pracovního života

Znak Tao (道) znamená v základě „cestu“, přeneseně též metodu, normu nebo princip“, případně i „rozum nebo smysl“, další jeho význam je „mluvit, říct...

Osobní značka = značka na celý život

„Nebojte se ukázat světu své skutečné já, autenticita je jádrem úspěchu vaší osobní značky“ – Petr Kmošek. Osobní značka je forma, jakou se propagujete, to...

Budoucnost je naše, jaká bude? Co se stane v roce 2022?

Blíží se nový rok a já jsem se zeptal Knihy proměn, jaké změny nás čekají. Moudrost Číny nám pomůže najít odpovědi nejen pro nás...

Pracujete dlouho a jste přepracovaní? Běžte do vězení!

V některých firmách poměrně časté téma, pracovní doba a přesčasy, přetížení a práce na víc. Stálá diskuse, jestli je třeba atd. Někdy také slýchávám,...

Nejnovější články

Současná toxická politická kultura

Když jsem poprvé zaregistroval to, jakým způsobem se některá...

Stav globálního pracoviště 2022

V rámci zprávy o stavu globálního pracoviště nám společnost...

Body shaming v práci. Šikana kvůli vzhledu

Body shaming – pojem, který znamená to, že jsou...

Top články týdne

Nové manažerské role v post-pandemickém světě práce

Efektivní manažerské vedení v tomto novém světě vyžaduje nové...

Body shaming v práci. Šikana kvůli vzhledu

Body shaming – pojem, který znamená to, že jsou...

Vyšetřování na pracovišti? Když je firma detektiv

Vyšetřování ve firmě může být vyžadováno v reakci zaměstnavatele...

Došla vám motivace? Teď nemůžete odejít…

Musím vám ukázat další objev na poli tvorby seriálů...

Top články

Generace X Y Z. Rozumíte generacím? Čím a jak je oslovit?

Připravil jsem pro vás náhled nad generacemi X Y...

Co takhle založit si personální agenturu?

Personální agentura je po obchodní stránce celkem bez překážek,...

10 vlastností, které musí mít dobrý manažer nebo šéf

Skvělé manažerské řízení je nezbytné pro fungování vaší společnosti,...

KPI v personalistice, co můžeme měřit?

KPI Key Performance Indicator zkratka definuje tzv.klíčový ukazatel výkonu...

Máte strach nebo cítíte úzkost z práce

Vlastní vypořádání se s úzkostí a strachem v práci...