Budoucnost práce – HBO VICE Special Report

412

Další průmyslová revoluce je na nás. Vědci, podnikatelé a politici varují před hrozícím posunem paradigmatu v budoucnosti práce. HBO VICE: Budoucnost práce, dokumentární film vytvořený ve spolupráci s Radou pro zahraniční vztahy, který následuje vedoucí představitele průmyslu a dělníky, aby zjistili, jak se radikální vývoj v oblasti automatizace a umělé inteligence mění.

Svět pod lupou: Budoucnost práce zkoumá nejen možné negativní dopady rozvoje technologií na pracovníka, ale i způsoby, jak na tuto skutečnost reagujeme.

Jak automatizace a umělá inteligence naruší svět a povahu práce?

Budoucnost práce se zabývá tím, jak celá průmyslová odvětví čelí radikálním otřesům a jak tyto změny ovlivňují globální ekonomiku. Zástupci korespondentů vyslechnou řadu odborníků, od ekonomů Nobelovy ceny laureátů, až po generální ředitele a pracovníky, kteří v následujících letech zažijí narušení pracovních míst. Dokumentují, jak průmyslová odvětví, která se zdají být imunní vůči automatizaci, budou pociťovat účinky AI a algoritmů.

Zajímavé zjištění je také to, co dělají politici, aby tento posun v povaze práce řešili. Budoucnost práce také zkoumá nová řešení, která řeší potenciální problémy vyplývající z těchto technologických změn, včetně přijetí všeobecného základního příjmu a rekvalifikace pracovních míst.

TIP:  Některé věci v životě jsou důležitější než práce!

Zdroj: hbogo.cz

- Reklama -