Budoucnost práce – HBO VICE Special Report

328

Další průmyslová revoluce je na nás. Vědci, podnikatelé a politici varují před hrozícím posunem paradigmatu v budoucnosti práce. HBO VICE: Budoucnost práce, dokumentární film vytvořený ve spolupráci s Radou pro zahraniční vztahy, který následuje vedoucí představitele průmyslu a dělníky, aby zjistili, jak se radikální vývoj v oblasti automatizace a umělé inteligence mění.

Svět pod lupou: Budoucnost práce zkoumá nejen možné negativní dopady rozvoje technologií na pracovníka, ale i způsoby, jak na tuto skutečnost reagujeme.

Jak automatizace a umělá inteligence naruší svět a povahu práce?

Budoucnost práce se zabývá tím, jak celá průmyslová odvětví čelí radikálním otřesům a jak tyto změny ovlivňují globální ekonomiku. Zástupci korespondentů vyslechnou řadu odborníků, od ekonomů Nobelovy ceny laureátů, až po generální ředitele a pracovníky, kteří v následujících letech zažijí narušení pracovních míst. Dokumentují, jak průmyslová odvětví, která se zdají být imunní vůči automatizaci, budou pociťovat účinky AI a algoritmů.

Zajímavé zjištění je také to, co dělají politici, aby tento posun v povaze práce řešili. Budoucnost práce také zkoumá nová řešení, která řeší potenciální problémy vyplývající z těchto technologických změn, včetně přijetí všeobecného základního příjmu a rekvalifikace pracovních míst.

Přečtěte si také:  Nový manažerský problém: Jak řídit výkon zaměstnanců?

Zdroj: hbogo.cz

- Reklama -
Předchozí článekGamifikace v personalistice a HR?
Další článekPříprava firmy na budoucnost: Transformace a potřeba změny
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.