Nestíháte, nezvládáte nábor zaměstnanců?

1054

Aktuální náborové trendy jsou především v tématech zkrácení doby náboru zaměstnanců a ve zvyšování kvality náboru kandidátů, ale to už víme. To, co je možná pro vás nové je, že firmy, kterým se daří nábor stihnout již za sedm dní, chtějí tuto dobu ještě více zkrátit. Také patříte mezi tyto společnosti nebo jste ve fázi, že se vám nikdo nehlásí?

Ve skutečnosti více než polovina 52 % společností, které se zúčastnily průzkumu vývoje náboru v USA, se stále točí kolem tématu celkového zkracování doby náboru na minimum. Urychlení náboru je dle samo o sobě problémem, ale i výzvou. To, co do tohoto tématu přidává více komplikací je to, že 77 % respondentů uvedlo, že se v příštím roce chystají růst o dalších 25 %. Přestože náboráři chtějí zkrátit dobu náboru, během tohoto rychlého růstu společností, zůstává pro rok 2018 nejvyšší prioritou především zlepšení kvality náboru.

Institut rodinných firem
Další článek:  13 tipů na efektivní získávání zaměstnanců

Kvalitní zdroje náboru zaměstnanců

Mít silné zdroje zajímavých kandidátů v náborářské kapse po celou dobu praxe, je zásadní pro snížení času na nábor a kontinuální zlepšení kvality kandidátů. Z průzkumu vyšlo, že 67 % respondentů říká, že nalezení nejspolehlivějších zdrojů náboru kandidátů je také hlavní prioritou pro rok 2018. Již není čas na to plýtvat, vše se dokáže dobře změřit, porovnat, nastavit. Novou prioritou je uvažovat nad tématem nejen z pohledu nákladů, ale z pohledu kvality zdroje náboru.

Obchodní a marketingový nábor zaměstnanců

Nabízejí se různé trendy, jak uchopit nábor zaměstnanců jinak, ale jedním z nejrychlejších způsobů, jak najít cenné kandidáty, je pomocí zdrojů, které již používáte a neslouží k náboru. Myslete a také uvažujte obchodně. Špičkovým a ověřeným příkladem je atraktivní informační bulletin společnosti, blog a budované sociální kanály. Odběratelé, kteří jsou v interakci s vaším obsahem budou pravidelně informování o událostech vaší společnosti a jsou propojení s vaším firemním posláním. Potenciální uchazeči, kteří věří vaší firemní kultuře a věří ve vaši budoucnost, kterou se váš produkt nebo služba snaží vytvořit. Dejte svým kandidátům vědět, že máte zájem s nimi mluvit.

Další článek:  4 klíčové náborové trendy, které stojí za to sledovat v roce 2016

Čas je klíč pro dobrý nábor zaměstnanců

Pro mnoho společností je stále problémem čas, a to především v plánování a organizaci procesu náboru. Protože se s nimi často společností potýkají, jsou také častým zdrojem odchodu špičkových kandidátů. Pokud se podaří nábor, další úskalí je v adaptaci kandidátů, kdy jsou systémy neefektivní, zdlouhavé nebo zcela nenaplánované, ale o tomto tématu v mém dalším článku.

Další trendy v náboru pro rok 2018

 

- Reklama -