Když chcete podnikat a nevíte jak na to?

Začít podnikat vyžaduje vždy velkou míru odhodlání a víru v sebe sama.

526

Začít s podnikáním vyžaduje vždy velkou míru odhodlání a víru v sebe sama. Víru v to, že dokážu obstát v náročném konkurenčním prostředí. Víru v to, že dokážu být samostatným a schopným se rychle a správně rozhodnout. Víru v to, že dokážu při podnikání unést odpovědnost sám za sebe i za ty, kteří se stanou mými zaměstnanci.

Vy – podnikatel

Máte pocit, že tyto aj. důležité předpoklady k založení vlastní firmy, živnosti, postrádáte? Že byste to pod tíhou odpovědnosti dříve nebo později vzdali. Že zkrátka VY nejste těmi, kdo mohou samostatně podnikat a být tzv. „svými pány?“ Třeba je to jinak. Třeba to pro vás může být ta pravá možnost seberealizace, o kterou v skrytu duše vlastně stojíte.

Podnikatelský plán

Kariérní kouč anebo podnikatelský kouč v jedné osobě vám může pomoci ve vyhodnocení vašeho podnikatelského plánu. A nemáte – li ho, může vám pomoci v jeho vyhotovení na základě vašich představ, osobních a profesních předpokladů. Kouč v podnikání vám dá informace, které jsou při rozjezdu vlastního podnikání nezbytné. Upozorní vás na možné překážky a na to, jak se s nimi vypořádat. Poskytne vám cenné informace, jak eliminovat možná rizika při zahajování vlastní živnosti a jak obstát v konkurenci podnikatelů v dané oblasti tzv. zavedených.

TIP:  Vy na to máte!

Přečtěte si také: Zvládneme tuhle krizi? Konec nezávislého podnikání v Čechách

Být podnikatelem

Být podnikatelem zní dnes mnohým pejorativně, v této těžké době ještě více. Slovo podnikatel je mnohdy apriori spojováno s významy potupnými a dehonestujícími. Při tom velká část z nich pracuje a živí se poctivě. Neparazitují na státu a sociálních dávkách. Zaměstnávají další lidi, kteří by bez nich třeba byli na úřadech práce atd.

Podnikatel si zaslouží úctu a respekt

Takový, byť sebemenší podnikatel, si zaslouží v očích druhých úctu a respekt. Zvlášť, když něco pro lidi potřebného vytváří a je jim svou činností v jakémkoliv oboru užitečný. A těch oblastí, kde se lze v podnikatelské sféře uplatnit, je i dnes celá řada. Chce to jen hned při rozjezdu podnikání chytit za správný konec. Nalézt pro sebe vhodnou podnikatelskou výdělečnou činnost, s níž lze na trhu práce uspět. Erudovaný kouč v podnikání vám v tom může výrazně pomoci.

Přečtěte si také: Jak podnikat a stát se úspěšným! Jak podnikat správně

Jak pracuje kouč v podnikání

Na základě vašich priorit, dosaženého vzdělání, praxe, osobních a dalších předpokladů vyhodnotí střízlivě vaše možnosti. Ukáže vám cestu, kde a jak byste mohli začít. Poskytne vám široké spektrum informací, co je třeba pro rozjezd podnikání ve zvolené oblasti učinit.

TIP:  Jak být úspěšným živnostníkem nebo podnikatelem?

Abyste postupně byli schopni se svým byznys plánem v podnikatelském tržním prostředí své záměry uskutečňovat a solidně fungovat. S potenciálem dalšího rozvoje a růstu vaší firmy, potažmo vašeho finančního obratu.

Jak začít podnikat – úspěšně

Zde se dostáváme k důležitému tématu. Při rozjezdu podnikání potřebujete tzv. vstupní kapitál a celou řadu rad a nalezení správného směru podnikání. Je to investice, bez níž zpravidla nelze s podnikáním začít. Business kouč vám může pomoci i s dalšími detaily startu podnikání.

Přečtěte si také: Jak být úspěšným živnostníkem nebo podnikatelem?

Podnikat ano či ne?

Možná jste v situaci, že nemůžete přes své dosažené zkušenosti a vzdělání najít pro vás vhodnou práci. Nezavrhujte hned možnost podnikání. Sedněte si s koučem a on vás při bližším seznámení s vaší situací nasměruje tak, abyste byli schopni sami dojít k rozhodnutí zkusit to – být podnikateli.

Držím vám pěsti! Petr Kmošek

- Reklama -