Když chcete podnikat a nevíte jak na to?

Začít podnikat vyžaduje vždy velkou míru odhodlání a víru v sebe sama.

249

Začít s podnikáním vyžaduje vždy velkou míru odhodlání a víru v sebe sama. Víru v to, že dokážu obstát v náročném konkurenčním prostředí. Víru v to, že dokážu být samostatným a schopným se rychle a správně rozhodnout. Víru v to, že dokážu při podnikání unést odpovědnost sám za sebe i za ty, kteří se stanou mými zaměstnanci.

Vy – podnikatel

Máte pocit, že tyto aj. důležité předpoklady k založení vlastní firmy, živnosti, postrádáte? Že byste to pod tíhou odpovědnosti dříve nebo později vzdali. Že zkrátka VY nejste těmi, kdo mohou samostatně podnikat a být tzv. „svými pány?“ Třeba je to jinak. Třeba to pro vás může být ta pravá možnost seberealizace, o kterou v skrytu duše vlastně stojíte.

Podnikatelský plán

Kariérní kouč anebo podnikatelský kouč v jedné osobě vám může pomoci ve vyhodnocení vašeho podnikatelského plánu. A nemáte – li ho, může vám pomoci v jeho vyhotovení na základě vašich představ, osobních a profesních předpokladů. Kouč v podnikání vám dá informace, které jsou při rozjezdu vlastního podnikání nezbytné. Upozorní vás na možné překážky a na to, jak se s nimi vypořádat. Poskytne vám cenné informace, jak eliminovat možná rizika při zahajování vlastní živnosti a jak obstát v konkurenci podnikatelů v dané oblasti tzv. zavedených.

Přečíst
Naučte se vyprávět příběhy a budete úspěšní

Přečtěte si také: Zvládneme tuhle krizi? Konec nezávislého podnikání v Čechách

Být podnikatelem

Být podnikatelem zní dnes mnohým pejorativně, v této těžké době ještě více. Slovo podnikatel je mnohdy apriori spojováno s významy potupnými a dehonestujícími. Při tom velká část z nich pracuje a živí se poctivě. Neparazitují na státu a sociálních dávkách. Zaměstnávají další lidi, kteří by bez nich třeba byli na úřadech práce atd.

Podnikatel si zaslouží úctu a respekt

Takový, byť sebemenší podnikatel, si zaslouží v očích druhých úctu a respekt. Zvlášť, když něco pro lidi potřebného vytváří a je jim svou činností v jakémkoliv oboru užitečný. A těch oblastí, kde se lze v podnikatelské sféře uplatnit, je i dnes celá řada. Chce to jen hned při rozjezdu podnikání chytit za správný konec. Nalézt pro sebe vhodnou podnikatelskou výdělečnou činnost, s níž lze na trhu práce uspět. Erudovaný kouč v podnikání vám v tom může výrazně pomoci.

Přečtěte si také: Jak podnikat a stát se úspěšným! Jak podnikat správně

Jak pracuje kouč v podnikání

Na základě vašich priorit, dosaženého vzdělání, praxe, osobních a dalších předpokladů vyhodnotí střízlivě vaše možnosti. Ukáže vám cestu, kde a jak byste mohli začít. Poskytne vám široké spektrum informací, co je třeba pro rozjezd podnikání ve zvolené oblasti učinit.

Přečíst
Maminky, Vaše kariérní pauza je výhoda

Abyste postupně byli schopni se svým byznys plánem v podnikatelském tržním prostředí své záměry uskutečňovat a solidně fungovat. S potenciálem dalšího rozvoje a růstu vaší firmy, potažmo vašeho finančního obratu.

Jak začít podnikat – úspěšně

Zde se dostáváme k důležitému tématu. Při rozjezdu podnikání potřebujete tzv. vstupní kapitál a celou řadu rad a nalezení správného směru podnikání. Je to investice, bez níž zpravidla nelze s podnikáním začít. Business kouč vám může pomoci i s dalšími detaily startu podnikání.

Přečtěte si také: Jak být úspěšným živnostníkem nebo podnikatelem?

Podnikat ano či ne?

Možná jste v situaci, že nemůžete přes své dosažené zkušenosti a vzdělání najít pro vás vhodnou práci. Nezavrhujte hned možnost podnikání. Sedněte si s koučem a on vás při bližším seznámení s vaší situací nasměruje tak, abyste byli schopni sami dojít k rozhodnutí zkusit to – být podnikateli.

Držím vám pěsti! Petr Kmošek

- Reklama -
Předchozí článekKonec tlustých podniků? Pouze ty štíhlé zvítězí. Jak na minimalistické řízení firmy?
Další článekKdo je personálně krizový manažer?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.