Chcete více klientů? Zkuste tuto metodu a budujte obsah

1275

Odemkněte premium

Tento článek je premium obsahem pro předplatitele kmosek.com. Pro odemknutí tohoto obsahu musíte mít předplatné. Ceník předplatného zde: Předplatné článků
Děkujeme, že rozšiřujete naši komunitu.

Tímto článkem bych rád trochu poodkryl, v jakých oblastech se může vaše podnikání posunout. Jednou z oblastí, kterou má smysl jednoznačně rozvíjet je budování vašeho jména skrze kreativní obsah, který můžete začít tvořit. V souhrnu tím myslím především tvorbu obsahu, jako jsou články, blog, ebooky, ale i účast na veletrhu, vaše přednášková činnost, tvorba návodů a celou řadu dalších témat kterými budete rozvíjet obsah kolem své značky.

Jak zaujmout a především získat nové klienty?

Pokud chcete zaujmout své klienty, mělo by vaše sdělení obsahovat vše, co v sobě skrývá akronym: RVAD:

  • R – Relevantní
  • V – Vzdělávací, ale také zábavný
  • A – Autentický
  • D – Důvěryhodný

Práce s těmito prvky bude tvořit jakýsi obsah vašeho marketingu značky. Pokud budete publikovat tyto prvky na váš web nebo umísťovat na sociální sítě nebo připravovat akviziční telefonáty, dávat rady a doporučení, vždy se snažte, aby tyto prvky byly obsaženy ve vaší komunikaci. Bez nich šanci na úspěch moc nemáte.

Přečtěte si také: Osobní značka a obsahový marketing

Chcete více klientů? Jak na klienty jinak než ostatní?

To, co chcete napsat nebo sdělit, by se mělo ať už aktivně nebo pasivně snažit něco prodat. Umísťováním roztomilých obrázků nebo videí na váš Facebook není dost proto, abyste mohli tento kanál otočit v prodejní médium, tedy pokud nejste fotograf nebo točíte videa, pro tyto účely určitě.

Také můžete různá média používat pro témata, která jsou mimo záběr vašeho podnikání, ale snažte se tvořit obsah, který bude co nejvíce platný pro váš obor a vaše cílové publikum.

Váš obsah – obsah vaší značky

Celá vaše komunikace s potenciálními zákazníky by měla působit v několik základních oblastech. To co ostatní nedělají je, že kolem své značky netvoří obsahovou strukturu, tím ztrácí významnou páku na svoje klienty.

Vzdělávací obsah

Tento druh komunikace informuje vaše publikum o principech, dovednostech, faktech a zajímavých zdrojích. Tyto zdroje jim mohou pomoci se zacílením a dosažením jejich vlastních cílů. Jste pro ně garantem obsahu, díky kterému se mohou vzdělávat.

Zábavný obsah

Tao kategorie, může vaše publikum rozesmát, cítit se dobře, mít své touhy a sny. Vyprávějte vaše historky, příběhy, vtipy, sdílejte hudbu a positivní témata. Snažte udržovat i normu zábavy, vyhněte se politickým a diskriminačním tématům. Buďte i v oblasti zábavy profesionální a kreativní.

Přečtěte si také: Jak na obsahový marketing, pár tipů…

Evokativní obsah

Třetí oblastí je evokativní obsah. Slova nebo obrázky často spustí ve vašem publiku nějaké emoce, úctu, radost, prožitek, ale hlavně zájem. Tyto oblasti stimulují zájem o vaše služby prozkoumat je hlouběji nebo mohou inspirovat, motivovat nebo také evokovat empatii.

Autentický obsah

Vše, co sdělíte vašim potenciálním klientům, musí být prezentováno jako váš opravdový, upřímný hlas toho, kdo skutečně jste. Zasíláním potenciálním klientům dlouhé prezentační dopisy a emaily s tvrdými prodejními argumenty, které nikdy nepoužijete, ani v běžné konverzaci jsou neautentické. Používejte slova, věty, slovní konstrukce, která jsou vám blízká a popisují vaši osobnost a styl vaší práce.

Přečtěte si také: 10 tipů pro zajímavý obsahový marketing!

Důvěryhodný obsah

Konzistentně vytvářejte komunikaci na základě všech výše zmíněných elementů ke vzbuzení důvěry k vám. Nekomunikujte irelevantní témata nebo nudná a zbytečná. Buďte opravdoví, hledejte a přemýšlejte, co povzbudí jejich důvěru. Buďte zdravě sebevědomí. Pokud vám klient důvěřuje, obvykle si vás i najme!

Všechny tyto prvky, které bude obsahovat vaše marketingové sdělení, vám pomohou k získání nových klientů, zvýšení vašeho sebevědomí a k posílení důvěry k vaší značce.