Co chtějí a očekávají dnešní zaměstnanci? Zaměstnavatelé čtěte…

1417

Dnešní kandidáti vědí přesně, co od své kariéry a zaměstnání chtějí. Ve skutečnosti nedávná studie přiměla odborníky k tomu, aby sdílely své kariérní priority a ukázalo se, že kariérní vývoj a pocit štěstí jsou pro dnešní odborníky velmi důležité. Výzkum také zjistil, že neuvěřitelných 82 % zaměstnanců ve Velké Británii by zvažovalo o snížení platu, pokud by to znamenalo získání vysněného postavení nebo pracovní pozice. Toto vše naznačuje, že peníze již nejsou hnacím faktorem pro mnoho zaměstnanců.

Vytvářením dobré firemní kultury, která nejenže inspiruje, ale pomáhá zaměstnancům rozvíjet svou kariéru, je dnes klíčem k úspěchu organizace.

Institut rodinných firem

Kariérní postup

Nejdůležitějším faktorem, který pracovníci při výběru zaměstnání zvažují, jsou příležitosti, které jim umožní se posunout ve své kariéře. Ve skutečnosti tři čtvrtiny 74 % odhalily, že kariérní vývoj a postup jsou pro ně důležitým faktorem v práci. Nabídnout zaměstnancům příležitost přijímat nové výzvy, absolvovat školení a vše, co jim pomůže se zlepšit a cítit se, jako by se někam měli možnost posunout. Toto prostředí bude nejen motivační, ale povede k vyšší produkci a je také pravděpodobné, že to zaměstnanci s vámi, jako zaměstnavatelem, vydrží déle.

Další článek:  Vaše novoroční předsevzetí je Kaizen

Benefity a odměna

Více než polovina profesionálů 55 % uvedla, že chtějí nějakou formu benefitů na pracovišti. V řadě společností je již bezplatné občerstvení, organizují se různé společenské akce nebo firemní obědy. Zaměstnanci také slaví své narozeniny a nějaké události z rozpočtu organizace. Zajistěte, abyste se snažili nabízet nejvíce konkurenceschopné výhody a odměňovat svou současnou pracovní sílu, jelikož dobré benefity jsou klíčem k zájmu a angažovanosti zaměstnanců.

Název pracovní pozice

I když se vám to může zdát triviální, zaměstnanci připustili, že chtějí získat dobrý pracovní titul, přičemž 32 % dokonce tvrdí, že by pravděpodobněji přijali roli, která by obsahovala slovo „manažer“. Pracovní tituly jsou součástí identity vašich zaměstnanců a je důležité nabídnout spravedlivé a vhodné pracovní tituly, které přesně odrážejí to, co dělají.

Zábava a prostředí

Zajistěte, aby byli vaši zaměstnanci spokojeni a užívali si své role a vytvořili pozitivní firemní kulturu. To vše je možné dosáhnout prostřednictvím výhod, společenských událostí a udržení vašich zaměstnanců řízených novými a atraktivními vzdělávacími příležitostmi. Ujistěte se také, že vytváříte prostředí otevřené komunikace, díky níž mohou vaši zaměstnanci s vámi mluvit, pokud by někdy měli nějaké problémy. To vše přispěje k tomu, že milují svou roli, což je důležitá část práce podle mnoha současných odborníků.

Další článek:  První krok manažera je budování důvěry

Atraktivní plat

Celkově je jasné, že dnešní profesionálové chtějí ze své práce odpovídají výstup a chtějí si vybudovat silnou kariéru, kterou mohou rozvíjet a tvořit. Práce už není jen o placení účtů a podniky si toho musí být vědomy, pokud chtějí udržet svou pracovní sílu a produktivitu. Vytvářením dobré firemní kultury, která nejenže inspiruje, ale pomáhá zaměstnancům rozvíjet svou kariéru, je dnes klíčem k úspěchu organizace.

- Reklama -