Bezpečnostní informace – Varování o podvodné komunikaci  Přečíst

Kariéra | CareerCo dělat a nedělat pro svou kariéru?

Co dělat a nedělat pro svou kariéru?

Sdílejte

Své první zaměstnání jsem nezískal hned po získání diplomu na vysoké škole. Obeslal jsem tenkrát asi 60 firem, některé i opakovaně. Bylo mi tenkrát jedno, co budu dělat, hlavně někde začít a dostat svou první šanci. Za tu dobu jsem se toho spoustu naučil, ale tenkrát nebyl v dosahu někdo, kdo by měl dal cenné rady, jak na to.

Co dělat a nedělat pro svou kariéru?

Dnes dělám mimo jiné kariérního poradce a pomáhám a radím, jak uspět v práci, hledání zaměstnání nebo při jeho ztrátě a jak vybalancovat práci a život. Můj web, blog, případně vlog, je a bude pro vás místem, kde hledat inspiraci, náměty a tipy jak na to. Dnes jsem pro vás sestavil co dělat a nedělat pro svou kariéru, tedy čím se inspirovat a čemu se vyvarovat.

Ano: Vytvořte si jedinečnou osobní značku.
Definování svých schopnosti a osobnosti je jedna věc, ale skutečné budování jedinečné osobní značky zvyšuje vaše šance oproti davu uchazečů. Vytvářejte a sdílejte obsah, jak dát o sobě vědět, v čem se cítíte být dostatečně silní. Dejte dohromady seznam toho, v čem vynikáte, kde jste opravdu dobří.

Ne: Hledání pracovních míst mimo úroveň vašich znalostí.
Přistupujte reálně k hledání zaměstnání. Všichni jsme byli a někdy stále jsme v pokušení z vysokých platů a skvělých pracovních titulů, ale když je to mimo vaši aktuální úroveň znalostí a dovedností, snižujete své šance na získání práce. Neztrácejte čas experimenty.

Ano: Definujte své kvality.
Spíše než jednoduše říkat to, co děláte lépe, než ostatní kandidáti se naučte zdůrazňovat to, v čem můžete zaměstnavateli prospět, co mu vyřešit nebo kde mu pomoci s podnikáním. Staňte se přínosní pro růst organizace.

Ne: Zapomínáte přizpůsobovat svůj životopis.
Křiklavé barvy papíru nebo zábavné fonty vám sice pomohou vyniknout v hromadě černé a bílé, ale nejsou cílem k vyniknutí mezi kvalifikovanými kandidáty. To, na čem záleží zaměstnavatelům nejvíce v průběhu procesu náboru jste vy. Své dovednosti, background a vaše jedinečná osobnost je to, díky čemu práci získáte. Je těžké se dostatečně individuálně vyjádřit ke každému zaměstnavateli, pokud máte standardní životopis, který automaticky odesíláte. Prokažte, že jste ta správná osoba pro danou pozici tím, že zmíníte své schopnosti, talent a historii pouze pro relevantní pozici a odvětví.

Ano: Optimalizujte dokumenty.
Pracovní portály, kariérní stránky jsou dnes optimalizované pro mobily, takže uchazeči o zaměstnání mají lepší uživatelskou zkušenost. Pokud je tomu tak, proč se nepřizpůsobit i s vaším přístupem. Je důležité optimalizovat svůj životopis a motivační dopis, a to odpovídajícím způsobem. Ve správném formátu, vhodné datové velikosti, grafických prvků a obsahu.

Ne: Nežijte ve 20. století.
Udržet svůj životopis krátký a přehledný pomůže náborářům zaměřit se na vaši kvalifikaci, ale také je může donutit vyhledávat si další informace o vás. Díky technologiím, které dnes umožňují zaměstnavatelům sběr informací, si rychle udělají vlastní náhled na to, kdo jste. Proto neváhejte a tvořte další obsah a místa pro tyto účely, vlastní webové stránky, blogy, účty sociálních médií nebo přehled vaší tvorby a referencí. Vše tvořte tak, aby vás to úspěšně prezentovalo.

Hodně štěstí ve vaší kariéře.

Kniha Firma jsou lidé
Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem a autorem knihy „Firma jsou lidé, lidé jsou síla!“

Vaše hodnocení a recenze článku

Hodnocení článku

Přehled hodnocení článku (0)

Tento článek zatím nemá žádné hodnocení.
Vložit příspěvek do záložek
Přečíst později

Odebírejte novinky, články, podcasty, kurzy a přednášky

Aktuální články

Podcast

Témata článků

Další články