Co že to dělám?

777

Ano, někdy mám bohužel pocit, že se mi nedaří dostatečně vysvětlit, co je vlastně obsahem mého povolání a popis mé práce nějak zjednodušit do účinné formule. Protože povolání člověka, který dělá s lidmi, je někdy dosti komplikované a náročné a neustále do něj vstupují nejrůznější vlivy, rozhodl jsem se popsat, jak toto povolání vnímá okolí.

Rodiče

Dost těžko se vysvětluje, proč musíte stále vše sledovat, stále telefonovat, emailovat, jezdit po celé ČR a organizovat výběrová řízení, audity, školení, koučinky a prezentace, stále se vzdělávat, stále něco číst a pročítat, aktualizovat databáze, navštěvovat sociální sítě. Pro rodiče jste někdo, kdo tak úplně před 20 lety nebyl vůbec potřeba.

Institut rodinných firem

Sousedi a známí

Práce ve službách je někdy hůře popsatelná a dá se těžko představit, a tak někdy panuje pocit, že vlastně neděláte nic moc. Služba se nedá ohmatat, nemá tvar, vůni, barvu a tak dále. Navíc každý přece umí vybrat správné lidi nebo v nich něco rozpoznat, nalézt příčinu problému nebo opravit nefungující personální proces.

Další článek:  Příliš pozdě na to začít s podnikáním?

Klienti

Tak to je kapitola sama pro sebe. Máte přece kouzelnou hůlku a ovládáte všechny živly. Chtějí vše a vždy co nejdříve a v co nejlepší kvalitě. Pokud se něco pokazí, jakože je zde dle mě asi 20 proměnných, můžu za to zase, tipněte si kdo? Jste něco jako žonglér, kdy máte tři jablka a všechny musí zůstat v procesu. Jedno jablko je kandidát nebo zaměstnanec, jedno klient nebo zadavatel a v procesu jste jedno jablko také vy, a ještě umím vytáhnout králíka z klobouku=LinkedInu.

Kandidát, uchazeč

Někdy neumím naplnit přání mých kandidátů a zase naopak, když se to povede, jsem hrdina, hlavně se to nesmí pokazit, protože veškerá odpovědnost jde za Vámi.

Co vlastně dělám?

Hledám jehly v seně, zralý klas na poli, červenou jahodu mezi zelenými, odděluji zrno od plev, hledám chyby v systému, objevuji potenciál, nakopávám do života a práce. Ale také prohledávám databáze, hrabu se v sociálních sítích, využívám své konexe a vazby, inzeruji, spravují, rozhazuji informace a sbírám je zpět. Také analyzuji, vnímám rozhoduji, selektuji, spravuji a pociťuji. Určitě, ale také komunikuji, sděluji a vysvětluji.

Další článek:  Čakra management - Role čaker při rozvoji firmy a managementu

A na závěr doporučuji, uzavírám a konzultuji.

Prostě je to mé povolání a když to vše dokončím, začínám zase od začátku.

Jak jste na tom vy?

- Reklama -