Co zkusit YouTube video pro nábor?

395

V dnešní době je stále více inovativních způsobů, jak získat špičkové kandidáty na trhu práce. Sociální média se stala klíčovou součástí náborového mixu, ale většina z nás se stále drží Facebooku, Twitteru nebo LinkedInu. Zapomínáme na velký počet dalších sociálních sítí, v současné době se jedná o nevyužitý potenciál.

Jak YouTube pro Váš nábor využít?

1) Cílení

Institut rodinných firem

úspěšné získávání kandidátů spoléhá na vaši schopnost najít kandidáty v místech, kde je nikdo jiný nehledá. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout na Youtube je vytvoření videa, s cílem oslovení Vašeho publika kandidátů a je navržen tak, aby je vtáhnul do svého kanálu YouTube.

Youtube umožňuje přidávat odkazy k samotnému videu – to usnadňuje další kroky v náboru kandidátů. Umožňuje také přidávat seznamy videí a odkazovat na další videa. YouTube nabízí i možnost odběru novinek a rozšiřuje tak základnu Vašich zájemců.

2) Firemní kultura a hodnoty

Je velice důležité umět prezentovat to, jakou má Vaše firma kulturu a hodnoty, toto je jeden z hlavních úkolů, kterému náboráři musí čelit při posuzování žadatelů. Umět vysílat své firemní hodnoty na svém kanálu YouTube. Kandidáti nechtějí vidět standardní denní rutinu kancelářské práce, chtějí vidět věci, které učiní Vaši firmu unikátní a rozhodnou se pracovat právě pro ni.

Další článek:  10 způsobů, jak účinně snížit váš stres z práce

3) Reference

Kandidáti už nechtějí číst řádky a stránky textu na Vaší kariérní stránce o tom, jak velká je vaše firma a co vyrábí. Kandidáti se chtějí zapojit s lidmi, kteří mohou být ve skutečnosti jejich kolegové a nadřízení. Tato videa musí být vždy na svém místě a to v sekci kariéra na Vašem webu, ale měly by být také umístěny na kanálu YouTube vaší společnosti – snadno dostupné pro každého, kdo hledá více informací o vaší značce.

4) Náborové kampaně

Videa mají 5.33x větší zapojení diváka než je pouhý text. Jsou ideální pro přilákání pozornosti špičkových kandidátů a to dlouhodobě.

5) Závěr

YouTube by měl být součástí náborové strategie firmy. Hlavní hodnota spočívá ve svém cílení a prezentaci v náborovém procesu. Pokud budete produkovat skvělý vizuální obsah, získáte potenciální kandidáty určitě snadněji a efektivněji.

Tak co, založíte si firemní účet?

- Reklama -