Co zkusit YouTube video pro nábor?

184

V dnešní době je stále více inovativních způsobů, jak získat špičkové kandidáty na trhu práce. Sociální média se stala klíčovou součástí náborového mixu, ale většina z nás se stále drží Facebooku, Twitteru nebo LinkedInu. Zapomínáme na velký počet dalších sociálních sítí, v současné době se jedná o nevyužitý potenciál.

Jak YouTube pro Váš nábor využít?

1) Cílení

úspěšné získávání kandidátů spoléhá na vaši schopnost najít kandidáty v místech, kde je nikdo jiný nehledá. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout na Youtube je vytvoření videa, s cílem oslovení Vašeho publika kandidátů a je navržen tak, aby je vtáhnul do svého kanálu YouTube.

Youtube umožňuje přidávat odkazy k samotnému videu – to usnadňuje další kroky v náboru kandidátů. Umožňuje také přidávat seznamy videí a odkazovat na další videa. YouTube nabízí i možnost odběru novinek a rozšiřuje tak základnu Vašich zájemců.

2) Firemní kultura a hodnoty

Je velice důležité umět prezentovat to, jakou má Vaše firma kulturu a hodnoty, toto je jeden z hlavních úkolů, kterému náboráři musí čelit při posuzování žadatelů. Umět vysílat své firemní hodnoty na svém kanálu YouTube. Kandidáti nechtějí vidět standardní denní rutinu kancelářské práce, chtějí vidět věci, které učiní Vaši firmu unikátní a rozhodnou se pracovat právě pro ni.

Přečíst
Úspěch díky vytrvalosti. Ray Kroc a McDonald's

3) Reference

Kandidáti už nechtějí číst řádky a stránky textu na Vaší kariérní stránce o tom, jak velká je vaše firma a co vyrábí. Kandidáti se chtějí zapojit s lidmi, kteří mohou být ve skutečnosti jejich kolegové a nadřízení. Tato videa musí být vždy na svém místě a to v sekci kariéra na Vašem webu, ale měly by být také umístěny na kanálu YouTube vaší společnosti – snadno dostupné pro každého, kdo hledá více informací o vaší značce.

4) Náborové kampaně

Videa mají 5.33x větší zapojení diváka než je pouhý text. Jsou ideální pro přilákání pozornosti špičkových kandidátů a to dlouhodobě.

5) Závěr

YouTube by měl být součástí náborové strategie firmy. Hlavní hodnota spočívá ve svém cílení a prezentaci v náborovém procesu. Pokud budete produkovat skvělý vizuální obsah, získáte potenciální kandidáty určitě snadněji a efektivněji.

Tak co, založíte si firemní účet?

- Reklama -
Předchozí článekNáborové video na YouTube?
Další článekChcete mít personální agenturu?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.