Co znamená pojem krizový management?

219

Krizový management je samostatnou manažerskou disciplínou a je chápán jako specifický, zpravidla krátkodobý přístup k řízení firmy nebo organizace, jehož hlavní podstatou a rolí je vyřešit krizovou situaci firmy nebo společnosti. Oproti standardnímu managementu má krizové řízení řadu svých specifických rysů.

Krizový management

Manažerský styl je obvykle autoritativní a jeho cílem je ihned mobilizovat pracovníky a veškeré dostupné zdroje za účelem rychlého zvládnutí důsledků krize. Preferována je obvykle rychlá, přímá komunikace na bázi intenzivního řízení.

Ačkoli se předpokládá vyšetření všech příčin krizí a jejich odstranění, často při řešení krize nezbude než eliminovat důsledky. Stranou pozornosti krizového řízení by neměly být další projevy krize, omezení chaosu v ostatních částech firmy, stanovení mluvčího pro vnější komunikaci apod.

Krizový management
- Reklama -
Předchozí článekKdo je personálně krizový manažer?
Další článekRůst a rozvoj firmy? 4 klíčová témata růstu firmy
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.