Čtyři zlaté tipy pro vytvoření úspěšného životopisu

335

Vytvoření dobrého životopisu vám může zabrat hodně času a námahy, zvláště když se ucházíte o kreativní práci a budete muset zvážit i vnímání vizuální stránky vašeho dokumentu. Naštěstí grafický designér Nindya Retnasatiti a režisér Jason Arber nám napsali seznam s tipy, které vám mohou pomoci vyniknout v moře návrhářů a zapůsobit na vašeho potenciálního šéfa.

1. Nepoužívejte textový editor
Pokud žádáte o kreativní roli ve firmě, omezené možnosti rozvržení textu v aplikaci Microsoft Word to prostě neumí. Zatímco většina manažerů v HR se soustřeďuje na obsah vašeho resumé, umělecká část manažerů věnuje stejnou pozornost jeho rozložení a dalším detailům, můžete použít Adobe InDesign nebo dokonce i Illustrator, pokud máte ty možnosti. Jakýkoli program, který se rozhodnete použít, je nejlepší uložit vaše CV ve formátu PDF tak, aby vaše dokumenty vypadaly stejným způsobem jako na všech platformách, kde se budou zobrazovat.

2. Zvolte dobrý font
Nemusíte si dělat starosti se čtením trendů v oblasti fontů, abyste mohli najít nejvíce stylové, které se mají používat ve vaší prezentaci. Trendy písma mohou vypadat skvěle, ale stále nejdůležitější věc pro každé resumé je čitelnost. Dodržujte jednoduchá a čitelná písma.

Institut rodinných firem
Další článek:  Jak na osobní značku, konzultanta, náboráře, poradce nebo kouče?

3. Vyberte správné barvy
Použití barvy pro práci, která není kreativní, může být ztrátou času, ale je to dobrý způsob, jak vyjádřit svou individualitu jako návrháře, designéra nebo umělce. Měli byste praktikovat určitou diskrétnost při vkládání barev do vašich dokumentů. Ujistěte se, že se navzájem dobře doplňují a dobře působí.

4. Buďte struční
Vložte svůj pracovní příběh na jednu stranu papíru A4. Více než dvě stránky mohou znamenat, že je zde příliš mnoho slámy. Také se vyvarujte, aby se váš životopis neobsahoval extravagantní a nevhodné pojmy. Čisté, dobře rozložené résumé bude vždycky vyhrávat. Doplňte vše o odkazy na vaše portfolio a další zajímavý obsah, zkrátka vše do doplní obraz o vás.

Držte se.

Čtyři zlaté tipy pro vytvoření úspěšného životopisu

- Reklama -