Důležitost Vašeho kariérního růstu

473

Představte si Váš kariérní růst jako tento strom. I vaše vzdělání a získávání vědomostí začíná u samotného kořene stromu a se sílícími znalostmi, které se budují ve formě silného kmene a rozrůstají se do nejrůznějších větví a větviček. Větve představují šíři Vašich znalostí a schopností. Každá větev pak reprezentuje jednu Vaší kompetenci.

Při růstu Vaší kariéry dbejte na to, aby Váš kariérní strom sílil, tedy vyžaduje to pravidelnou práci na sobě a prohlubování Vašich znalostí. Znamená to také rozšiřování okruhu Vašich osobních a společenských vazeb v pracovním prostředí a zdokonalování Vašich měkkých dovedností. Znamená to také budování reputace, důvěryhodnosti a referencí v pracovním světě.  Výše stromu pak reprezentuje úroveň Vašeho osobního snažení a úspěchu.

Jedno japonské přísloví praví:

„Hledej v člověku strom, hluboké kořeny, pevný kmen a košatou korunu.“   

Ještě jedno přísloví, které dokonale navazuje na kariéru a její přirovnání ke stromu:

„Když jdou kořeny hluboko, netřeba se bát větru.“

 

- Reklama -
Předchozí článekKdo je lepší pro Vaši kariéru?
Další článekNáborové video na YouTube?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.