Ego a jeho vliv na výši platu?

140

Jste opravdu dobří ve své práci? Máte vyšší a lepší výkon než Vaši kolegové? Pokud je vaše odpověď ano, pak je šance, že můžete vydělávat více peněz. Nedávný průzkum našel zajímavou informaci, která souvisí se sebevědomím a výšší mzdy. Zaměstnanci s větším egem mají obvykle vyšší mzdu! Nevěříte? Čtěte…

Výsledky jsou založeny na údajích shromážděných společností PayScale ze vzorku 383 tisíc amerických dělníků po dobu 24 měsíců. Mimo jiné, byli tito respondenti tázáni, zdali souhlasí s následujícím prohlášením:

„Jsem nejlepším zaměstnancem v naší firmě“.

Respondenti mohli, buď zcela souhlasit nebo nesouhlasit, případně něco mezi. 43% respondentů nepochybovalo o tom, že jsou nejlepším zaměstnancem ve své firmě. Společnost PayScale také analyzovala rozdíly v odpovědích na několika různých faktorech, včetně pracovního zařazení a pozice. Výsledky ukazují, že některé profese mají mnohem více zaměstnanců s větším egem než ostatní, jedná se především o kuchaře, řídící pracovníky a některé umělecké pozice, většina z nich má manažerské funkce.

Co jsme se z toho naučili? Některé výstupy ze studie jsme očekávali, některé byly překvapivé a některé z nich byly trochu znepokojující!

Ego versus plat

- Reklama -
Předchozí článekHledáte nové zaměstnance? Zkuste expodnikatele nebo exživnostníka…
Další článek10 věcí, které musí Váš Employer Branding mít!
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.