Employer branding atraktivně a jednoduše. 4 tipy pro vás.

822

Co můžete dělat, aby byl váš employer branding úspěšný? Jak můžete prokázat, že je vaše společnost tím nejlepším místem pro práci? Zde jsou čtyři jednoduché, často přehlížené aktualizace, které mohou vytvářet velký vliv a v krátkém čase na váš employer brand.

4 tipy pro váš employer branding

1) Aktualizujte kariérní stránky

Toto je totiž ten první a klíčový dojem který uděláte. Vaše kariérní stránky musí být aktuální, graficky atraktivní, a především funkční a obsahově v pořádku. Dnešní kandidáti mají krátkou pozornost a když vás jen trochu nechápou co se jim snažíte říct, pokračují dále a kliknou na další výsledek v jejich hledání. Vaše stránky musí diváka zapojit během prvních tří sekund, aby jim zabránily od klikání mimo vaši kariérní stránku. Musíte vypadat jako zaměstnavatele tohoto století a mluvit s kandidáty, jako se skutečnými lidskými bytostmi a ukázat, že vám záleží na jejich úspěchu a kariéře.

 • Demonstrujte svou firemní kulturu.
 • Mluvte a popište jejich možnou profesní dráhu u vás a jaká bude jejich trajektorie.
 • Vytvořte specifické pracovní microsites stránky, pro konkrétních persony a generace vašich uchazečů.
 • Vytvořte snadný přístup do vaší databáze, skrze formulář a získejte možnost oslovovat vaše uchazeče i po odchodu z vašich kariérních stránek, skrze emailing.
TIP:  Jak úspěšně tvořit zaměstnavatelskou značku?

2) Důsledně využívejte sociální média

Jděte tam, kde jsou vaši ideální kandidáti. Identifikujte specializované stránky, blogy, diskuze, a fóra, které vaši uchazeči navštěvují a buďte hlasem v těchto komunitách. Také musíte jít ven a spojit se s kandidáty, kteří nejsou aktivní v hledání práce.

 • Vyčleňte prostředky k udržení stabilní přítomnosti na sociálních sítích.
 • Vytvořte dobře promyšlenou strategii obsahu tak, aby byl pravidelně zveřejňován obsah, který přináší vysokou hodnotu pro své publikum.
 • Musíte být sympatický, uctivý a upřímný zaměstnavatel. Nebojte se, kandidáti vědí, že každá společnost má své klady a zápory, ale pokud nejste otevřeni k diskusi vašich problémů, nebudou vás brát vážně.

3) Aktualizujte své náborové programy

Většina společností má stáže, odborné náborové programy a další specializované iniciativy, bohužel hodně těchto aktivit je zastaralých a zanedbávaných. Po pečlivé analýze můžete oprášit a oživit je a apelovat na současnou generaci kandidátů, která hledá právě tyto programy. Pokud můžete udělat tento program jednoduchý, jasný a poskytnout potřebné vedení, může to pro vás být silný zdroj kandidátů.

 • Podívejte se na vaše současné programy. Jak jsou zastaralé? Jaké změny jsou potřeba?
 • Employer branding a vaše firma je volbou, pro konkrétního uchazeče.
 • Aktivně se zapojte do komunit, které tito kandidáti navštěvují.
 • Budujte důvěru tím, že vaši současní zaměstnanci v těchto programech aktivně komunikují a působí tak na podporu vašeho employer brandu.
TIP:  10 tipů pro váš employer brand = 10 tipů pro vaši zaměstnavatelskou značku

4) Automatizujte a zjednodušujte

S dnešními technologiemi stále dost organizací lpí na svých původních procesech a zastaralých postupech. Pravděpodobně z důvodu toho, že změna je nákladná a je vnímána jako příliš nebezpečná. Cíleně hledat oblasti, ve kterých mohou být vaše procesy automatizované a zjednodušené. To vám ušetří čas a peníze, a také pomáhá vaše firma budovat svůj employer brand, který využívá současné a moderní technologie.

 • Zeptejte se zaměstnancům za jejich názor. Co by jim usnadnilo práci? Co v současné době zabírá příliš mnoho času? Používáte staré tabulky a schémata? Co by mohlo být přesunuto online, na cloud, jinak procesováno?
 • Kde můžete něco upravit nebo zjednodušit proces?
 • Jaké malé změny by zlepšily zážitek kandidáta z náboru?
- Reklama -