Facebook útočí na LinkedIn

422

Facebook se plánuje nadále rozšiřovat a chce tak napadnout další konkurenci, kterou je LinkedIn. Nově Facebook spustil testování služby, která bude v rámci inzerce nabídek umožňovat zaměstnavatelům inzerovat své nabídky práce. Facebook pokračuje v cestě být kanálem pro všechny, od koncových uživatelů po firmy a začít tak uspokojovat další oblast, kterou je práce a zaměstnávání.

Facebook útočí na LinkedIn

Na základě chování na Facebooku, kde mnoho firem aktivně sdílí svou nabídku pracovních míst prostřednictvím své stránky, spouštíme test pro správce stránek. Ten umožní vytvořit pracovní nabídku a příjem reakcí uchazečů. Kam až se plánuje Facebook svou kariérní sekci dostat zatím neznáme, ale je dost pravděpodobné, že vývoj v této oblasti bude nadále pokračovat, už vzhledem k rostoucí poptávce firem.

Nová funkcionalita Facebooku umožňuje sdílet nabídku práce s dalšími detaily, jako jsou název pozice, plat, nebo jestli je nabízen plný či částečný úvazek. Speciální formátování umožňuje odlišit tyto nabídky od ostatního obsahu a přilákat tak pozornost v přeplněném feedu.

Techcrunch, který informaci zveřejnil, dále přidává, novinka může ještě více připoutat firmy k jejich profilu na Facebooku o odlákat je tak z jiných, konkurenčních služeb.

- Reklama -
Předchozí článek9 nejhorších chyb v životopisech!
Další článek38 tipů pro lepší angažovanost vašich zaměstnanců
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.