Firemní kultura začíná u majitele firmy

771

S nástupem nových generací a změnám na trhu práce se očekávání od samotného zaměstnání posunulo z lezení po firemním žebříku na nalezení po firemních hodnotách, angažovanosti a propojením s firemní misí. Koncepce managementu je podle toho nově definována.

Firemní kultura prezentace managementu

Nyní jsou manažeři vyzváni, aby inspirovali, aby budovali loajalitu týmu prostřednictvím své odbornosti, jasné vize a pevného úsudku. Tito manažeři se méně zaměřují na hierarchii a zaměřují se více na řízení a zvyšování výkonu. Mají také pravomoc ovlivnit důležitý hnací motor podnikového úspěchu, kterým je firemní kultura.

Každý manažer vede svou kulturu oddělení, pracoviště nebo týmu. Ve skutečnosti jí může skvěle budovat a rozvíjet, ale také významně poškodit. V aktuálním průzkumu společnosti, lídrem v oboru rozvoje firemních kultur, se píše, že je výrazná korelace mezi důvěrou ve firemní vedení a vysoce výkonnou firemní kulturou. Tvorba důvěry je dlouhá cesta. Silná firemní kultura má přímý dopad na angažovanost, produktivitu a udržení zaměstnanců v každé společnosti.

TIP:  Náborujte podle firemní kultury

Kde a jak začít s firemní kulturou?

Navrhl jsem několik jednoduchých způsobů, jakým může váš manažer nebo vedoucí řídit vaši kulturu směrem dopředu a také podpořit vaše podnikání. Pokud váš vedoucí ztělesňuje vaši firemní kulturu každý den, vaši zaměstnanci ho budou následovat. Jedním ze způsobů, jak se na toto zadání podívat, je zvážit těchto deset společných vlastností vysoce výkonných firem.

Vlastnosti kultur výkonných firem

 1. spolupráce
 2. Inovace
 3. aktivita
 4. komunikace
 5. podpora
 6. péče
 7. pracovní prostředí
 8. zodpovědnost
 9. výkonnost
 10. sladění mise a hodnot

Zeptejte se sami sebe jako firmy, jak podporujete, ovlivňujete tyto kvality ve vaší organizaci? Budujete efektivní komunikaci? Tím, že se těmto 10 vlastnostem výkonné firemní kultury důsledně věnujete, nastavujete svůj tým a společnost na úspěch.

Zkuste školení o firemní kultuře: Firemní kultura

Malé krůčky ve velké kroky

40 % zaměstnanců opustí svou práci kvůli nedostatku uznání. Každý manažer nebo lídr může snadno rozvíjet kulturu skrze ocenění a uznání napříč svým týmem a kultivovat tak loajalitu vůči sobě a jeho týmem. Zde je několik jednoduchých a rychlých nápadů, které vám pomohou začít:

 • Oslavte pracovní výročí obědem a ručně psaným poděkováním.
 • Zkuste si den pracovat jako váš podřízený.
 • Prezentujte úspěchy v rámci vašeho vedení.
 • Poskytněte zpětnou vazbu o dobře provedených úkolech a projektech.
 • Zaveďte ocenění zaměstnanců.
 • Překvapte svůj tým něčím milým a neobvyklým.
 • Ať mají vaši zaměstnanci každý týden své vítězství.
 • Oslavujte osobní úspěchy.
TIP:  Home office je super! A co lidi v továrnách?

Poslouchejte a naslouchejte

Požádání o užitečnou zpětnou vazbu vyžaduje víc než každoroční průzkum spokojenosti. Zlepšení podnikové kultury vyžaduje trvalé a důsledné sbírání vazby od vašich zaměstnanců. Neustálým požadavkem na zpětnou vazbu zůstanete v souladu se současným stavem vaší firemní kultury. Budete také moci rychle otočit nebo změnit kurz, když je tu prostor pro zlepšení.

Ambasador firemní kultury

Na základě vašich zdrojů a plánu náboru buď najděte svého ambasadora firemní kultury nebo dejte pokyn k jeho náboru. Tito ambasadoři budou zodpovědní za angažovanost zaměstnanců, prezentaci hodnot společnosti, profesní rozvoj a celkovou firemní kulturu.

Než se dáte do rozvoje své firemní kultury nechte si vytvořit stávající analýzu stavu vaší firmy v oblasti firemní kultury a obraťte se na odborníka. V dalším kroku konzultujte to, jak změny převést do praxe a sledujte rozvoj vaší firemní kultury pod dohledem zkušeného personálního poradce.

Další zdroj: Firemní kultura služba

- Reklama -