Generace „K“ přichází na pracovní trh, jste připraveni?

1112

Generace mileniálů se již delší dobu etabluje na pracovním trhu a budete se divit, ale je tu další zajímavá generace, generace „K“. Navíc se tato generace výrazně liší, od jiných generací.

Generace K

Zatímco je pro současné dvacátníky a třicátníky svět místem plným nekonečných možností a příležitostí, pro jejich nástupce je to spíše noční děs. Podle průzkumu britské ekonomky Noreeny Hertzové jsou dnešní teenageři velmi úzkostliví. Bojí se terorismu, klimatických změn, nezaměstnanosti, ale také zadlužení.

Pouze 6 % z nich si myslí, že se korporace chovají správně a také jim velká část z nich nedůvěřuje. 70 % z nich má strach z terorismu a také se obávají negativního vývoje globální ekonomiky nebo klimatických změn. Strach o vlastní budoucnost, soukromá data, starost o získání nového zaměstnání nebo negativní vztah k institucím, je další dominantní téma této generace K.

V minulosti byl Wall Street symbolem hrdinů, ale tato generace tyto hrdiny vnímá jako vykořisťovatelský, sobecký, arogantní, chamtivý, podvodný a nedůvěryhodný symbol doby.

Jak v HR marketingu cílit na generaci K? Firmy by se měly zaměřit na hodnoty, které mladí lidé vyznávají. Dnešní teenageři se více než jejich předchůdci zajímají o dobrovolnictví, životní prostředí a také o rovné příležitosti. Tato generace má dobrý čich na neautentičnost firemních sdělení a slabých hodnot zaměstnaneckých značek. Důležité jsou činy, nikoli slova.

TIP:  Jak na rozvoj firmy? Tyhle tři mušketýry potřebuje každá úspěšná firma

90 % uchazečů generace K pokládá za důležité být úspěšný v dobře placeném zaměstnání. Pro tuto generaci je důležitá finanční jistota a také stabilní a seriózní práce. Chtějí být podnikaví a tvořiví, ale ideálně v rámci zaměstnání a u nějaké organizace. Firmy, které jim umožní přenést tuto tvůrčí energii této generace do jejich zaměstnání, budou mít v budoucnu velkou konkurenční výhodu.

- Reklama -