Generační boj pracovní síly přichází

943

V dnešním hektickém světě není život pro dnešní generace stejný. Najdeme rozdíly ve vnímání těch, kteří se narodili mezi lety 1980 a 1996 a generace Z, která se narodila v letech 1997 až 2010.

Potravinářská společnost Zerocater vám ukáže rozdíly v životním stylu, preferencích a chování, pokud jde o tyto dvě generace. Například, zatímco většina mileniálů může upřednostňovat značky, které sdílejí jejich hodnoty, ti z generace Z mají tendenci upřednostňovat značky, díky kterým se cítí autentičtí.

„Společnosti touží spojit se s generací Z, která bude do roku 2020 tvořit 40 % amerických spotřebitelů.“

Generace Z je první skupina, která se narodila po vytvoření internetu, a stali se teenagery ve věku mobilních zařízení. Digitální nástroje byly vždy integrovány do jejich života a jejich učební pomůcky jsou dostupné a ihned k dispozici. V jiném průzkumu většina generace Z, celých 85 % uvedlo, že během posledního týdne sledovali online video, aby se naučili novou dovednost.

Institut rodinných firem

Společnosti touží spojit se s generací Z, která bude do roku 2020 tvořit 40 % amerických spotřebitelů. Generace Z však není tak loajální jako předchozí generace. Protože mohou snadno vyhledávat firmy online a najít zákaznické recenze téměř na všechno, mají přístup k více autentickým a pravdivým  informacím než předchozí generace. Spoléhají na sociální média, místo tradiční reklamy. Generace Z preferuje otevřenou, obousměrnou a autentickou interakci se společnostmi.

„V průzkumu 33 % generace Z uvedlo, že mentorstvím je nejdůležitější výhoda, kterou by mohla společnost nabídnout.“

Vztahy s technologiemi se mezi těmito dvěma generacemi značně liší. Mileniálové byli digitálními průkopníky. Vyrůstali s vytáčenými internetovými a pevnými linkami a později se přizpůsobili smartphonům. Gen Z jsou digitální domorodci, kteří měli vždy mobilní zařízení a Wi-Fi. Obě generace jsou technicky důvtipné a pohodlné, ovládají multitasking na různých zařízeních.

Další článek:  Hluboká práce jako cesta k vašemu růstu a úspěchu

Například, zatímco většina mileniálů upřednostňuje Facebook, generace Z stále více využívá Snapchat a Instagram jako své oblíbené sociální aplikace, protože jim nabízí větší kontrolu nad sdílením. Snapchat a Instagram Stories umožňují uživatelům sdílet fotografie nebo zprávy pouze s diskrétní skupinou přátel na krátkou dobu, než data zmizí navždy. Jsou se sociálními sítěmi značně obezřetnější.

Generace Z může být více motivována finanční stabilitou a jistotou práce než předchozí generace. Řada studií a průzkumů ukazuje, že členové všech generací mají podobné hodnoty v práci. Pracovníci například obecně oceňují dobré odměny a výhody. Zdá se však, že generace Z dává větší hodnotu mentorství než předchozí generace. V jednom průzkumu 33 % z nich uvedlo, že mentorstvím je nejdůležitější výhoda, kterou by mohla společnost nabídnout.

„Generace Z má největší tendenci podnikat.“

Generace Z může mít tendenci být více podnikatelská. V průzkumu z roku 2017 dle metodiky Gallup bylo zjištěno, že 39 % studentů uvedlo, že hodlají zahájit své vlastní podnikání a 9 % uvedlo, že již vlastní podnikání.

Bez ohledu na to, kde se rozhodnou pracovat, Generace Z vypadá obzvlášť dychtivě uspět. Ve studii Berkeley 53 % členů generace Z ocenilo úspěch jako nejdůležitější věc v životě, ve srovnání s 46 % u mileniálů. V dalším průzkumu většina generace Z 88 % uvedla, že by byla ochotna se přemístit z důvodu dobré kariérní příležitosti.

Další článek:  Špatný životopis vám práci nezíská

Je ironií, že generace, která přišla do věku v době textování, může upřednostňovat osobní komunikaci na pracovišti. V průzkumu 72 % společnosti generace Z uvedlo, že upřednostňují komunikaci osob s okamžitým zasíláním zpráv nebo videokonferencí.

Je zajímavé to, jak se generace z pohledu práce a vnímání pracovního a kariérního směřování liší. Uvidíme, co přinese realita a více detail v infografice.

 

- Reklama -