Google for jobs je tady, co to znamená pro vaše HR?

474

Google for Jobs se nám tu již nějakou dobu rozšiřuje a je třeba se tomu přizpůsobit. Jaký to bude mít dopad na vyhledávání pracovních inzerátů a jejich pořadí asi dnes nikdo zcela neví, co ale můžeme tušit je to, že pokud nebudete vhodně optimalizovat vaši pracovní inzerci, pravděpodobně se nevyskytnete ve vyhledávání vůbec.

Ať se vám to líbí nebo ne, Google může být novým pravidlem a možná i zákonem pro pracovní inzerci

Google je a asi i bude největší vyhledávač na světě a kdo by z toho dnes nechtěl těžit? Jak se adaptovat na přicházející Google for jobs? Čeho se obávat?

  • Propad vaší pracovní inzerce ve vyhledávání?
  • Změna výsledků vyhledávání a jejich dopad na PR zaměstnavatele?
  • Boj o místa na předních pozicích skrze optimalizaci, tvorbu obsahu a strukturu inzerce?
TIP:  Persony v náborovém a HR personálním marketingu

Nebojte se a zkuste tento postup pro Google jobs

Název pracovní pozice

Pokud nejste na první místě ve vyhledávání, neočekávejte, že Google vám dá něco zadarmo nebo se nad vámi slituje. Začněte přemýšlet jako novinář, nebo alespoň dobrý copywriter nebo bloger, a napište titulek skvělé práce, kterého si každý všimne.

Relevance

Nyní, když se vaše pracovní pozice prezentuje ujistěte se, že výsledná stránka s odkazem je relevantní. Pokud dojde k načtení vašeho pracovního místa, ale uživatel klikne na jinou stránku s výsledky, pravděpodobně to ublíží vašemu žebříčku, protože Google tuto akci chápe jako špatný výsledek akce ve vyhledávání.

Jasnost a srozumitelnost

Udržení vaší inzerce ve vyšších pozicích vyhledávání musí zahrnovat jasnost a srozumitelnost. Lidé se rozhodnou během tří vteřin, zda se chtějí zdržet na vaší webové stránce. Pokud svým zájmem o obsah Googlu řeknou, že jsou na správném místě, okamžitě se to pozitivně promítne na vaše skóre.

Zapojení

Čím déle je uživatel na vašem příspěvku, aktivně se jím zaobírá, tím pro vás lépe. To znamená poskytnout spoustu detailů a zajímavého obsahu. Poskytování informací, jako je rozsah platu, benefitů, detailů, požadavků na vzdělání, kanceláří a fotek, videí, kariérních plánů a podobně, budou všechny směřovat k zapojení návštěvníka a v průběhu procesu budou společnost Google informovat o tom, že právě tento výsledek vyhledávání byl správně na svém místě.

TIP:  Špatný nábor zaměstnanců vás přijde na statisíce, nevěříte?

Originalita

Jak být originální. Obsah, který je duplikovaný po celém webu bude brzy vyčerpán a není pro Google zajímavý. Spuštěním služby Google for Jobs Google přijal nezáviděníhodnou úlohu zjišťovat, která pracovní místa z mnoha by měla získat lepší skóre a která ne. Tato proměnná a mnoho dalších proměnných hraje v dlouhodobém horizontu do rukou firemním portálům a sofistikovaným systémům na sledování uchazečů, ale uvidíme jak na to nové GDPR.

Jednoduchost

Pokud se váš příspěvek dostane na jiné výsledky vyhledávání, vaše hodnocení se bude skládat z jiných. Pokud váš proces aplikace není funkční nebo zdlouhavý, budete ztrácet skóre. Jediný klik k výsledku bude Google stále vyhodnocovat jako efektivní příspěvek s vyšším skóre.

Strategie

Čas ukáže, zda jde o dobrou strategii, nebo ne. Zapomeňte na to, že Vám Indeed nějak pomůže, když si od vás vezme import pozic. To, že se Google dostává do hry pro hledání zaměstnání je to nejhorší, co se mohlo stát. Konkurence pracovních nabídek proti sobě, jejich skóre, relevantnost, obsah, zájem, udržení, čas načtení, jsou jedny z mnoha aspektů, které HR marketingový specialisté musí začít analyzovat a zpracovávat.

TIP:  4 klíčové náborové trendy, které stojí za to sledovat v roce 2016

Ať se vám to líbí nebo ne, Google může být novým pravidlem a možná i zákonem pro pracovní inzerci a postavení zaměstnavatelů. Pokud jste se posledních 10 let pohybovali v náboru, tak vám slovo SEO nebo optimalizace určitě není cizí, jen bude třeba s tímto tématem více pracovat a stále se vzdělávat.

- Reklama -