Domů Osobní rozvoj Hledám zaměstnance efektivně!

Hledám zaměstnance efektivně!

530

Hledání zaměstnanců je složitá a náročná práce, která nespočívá ve vyvěšení pozice na inzertní portál a na čekání odezvy uchazečů. Nábor je komplikovaná disciplína, která v sobě nese kromě samotného procesu interview, celou řadu marketingových a obchodních nástrojů. Mé video na téma: „Jak hledat zaměstnance efektivně“, přináší ucelený pohled na komplexnost náboru v 21. století. Jako bonus přikládám 14 dalších tipů na efektivní získávání zaměstnanců!

Sdílejte vaše náborové know-how s ostatními zaměstnavateli. Pořádejte pravidelné workshopy, tématické dílny, předávejte si informace. 

 1. Disponujte špičkovými kariérními stránkami. Inspirujte se u nejlepších. Kariérní stránky nejsou pouze stránky s vyvěšenými, otevřenými pozicemi. Kariérní stránky jsou místem, po jejich navštívení by měl uchazeč mít jasno v tom, jestli jste pro něj vhodná kariérní volba. Natáčejte firemní videa, publikujte články, pište komentáře, ukazujte vaše pracovní prostředí, seznamujte se, komunikujte.
 2. Při popisu pracovní pozice buďte co nejpřesnější a nejkonkrétnější, jedině tak získáte ty nejlepší. Přidejte do popisu něco, co vaši firmu dostatečně charakterizuje a odlišuje od konkurence.
 3. Sdílejte pravidelně vaše pracovní pozice na sociálních sítích, jako jsou Google+, Facebook, Twitter, LinkedIn. S těmito kanály pracujte intenzivně. Jsou vizitkou vaší firmy, vaší kultury, vašeho pracovního prostředí.
 4. Seznamte své kolegy a spolupracovníky s tím, jaké pozice a kam hledáte a udělejte z nich vlastní náboráře a tipaře. Také je musíte odměňovat za to, že s vámi spolupracují.
 5. Jeďte na pracovní veletrh, poznávejte jak to dělají ostatní, inspirujte se.
 6. Inzerujte na kariérních portálech, ale spíše omezeně. Efektivita není příliš dobrá na to, abyste zasáhli ty správné uchazeče. Hledejte alternativní cesty, jak získat kvalitní uchazeče, díky speciálním náborovým kampaním.
 7. Pokud chcete spolupracovat s agenturou, spíše než na agenturu se zaměřte na konkrétního náboráře, který bude mít váš projekt na starosti a bude pro něj dostatečně zapálen. Získejte svého náborového experta. Mezi jednotlivými agenturami nejsou tak velké rozdíly jako spíše uvnitř nich.
 8. Nebojte se udělat bláznivou věc proto, abyste přilákali kvalitní zaměstnance.
 9. Nábor neuspěchejte, prostě si počkejte na toho nejlepšího, i když to někdy zabere dost času.
 10. Maximálně analyzujte kvalitu náborového procesu a získávejte zpětnou vazbu od uchazečů. Samotné pohovory nechte vést profesionály na nábor a nenechávejte je pouze na vašich řídích pracovnících.
 11. Nikdy nepodceňujte adaptaci nových zaměstnanců.
 12. Stále se vzdělávejte v personálním marketingu.
 13. Sdílejte vaše náborové know-how s ostatními zaměstnavateli. Pořádejte pravidelně workshopy, tématické dílny, předávejte si informace.
 14. Buďte otevření, transparentní a komunikujte.
TIP:  Jak na konstruktivní kritiku?

Pokud potřebujete s některou z těchto oblastí pomoci, obraťte se na mne.
Pokud víte o dalších tipech určitě doplňte do komentáře, budu rád.

 

 

- Reklama -
Předchozí článekHledám práci
Další článekJak na personální marketing?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.