Hledání zaměstnanců: Náborové trendy pro rok 2017 (díl. 3)

821

Dovoluji si navázat na mé další dva předchozí články na téma náborových trendů a přidávám třetí, pravděpodobně poslední, který má přesah i do dalších let. Mezi dalšími prvky, které se ve velké míře začnou objevovat je použití zcela nových a originálních způsobů, jak prezentovat pracovní nabídky. Dle mne bude mít stoupající význam video a nové technologie, sdělím vám proč.

Hledání zaměstnanců: Náborové trendy

Video a zase video. Určitě to pociťujeme téměř všichni, jak velký význam začíná toto médium dostávat. Obzvláště mladší a nastupující generace konzumuje obrovské množství videa. Na našich telefonech, ve vlaku, v metru, začínáme čím dál intenzivněji vnímat svět, který žije ve videu. Video v oblasti HR bude mít také přelomovou roli. Video lze použít jako prezentaci pracovní nabídky, ukázku místa výkonu práce, pracovní náplně, kolegů, prostředí firmy a denního života společnosti a nejen to, dá se jít ještě dál. Live stream kanceláře, provozu, servisu, oddělení, náhled nad poradou a jednání s klientem, procesem výroby a setkávání zaměstnanců. Popis pracovní náplně textem začne být nudným dokumentem. Nyní může zaměstnanec získat naprosto přesnou představu o tom, jaké zaměstnání ho čeká. Video ukázka hodnot a kultury společnosti, ukázka manažerů nebo, den našeho zaměstnance, jsou jen pilotní etapou uchopení tohoto média komplexně.

Další článek:  Toužíte po práci v náboru zaměstnanců? Nábor zaměstnanců není pro každého!

Umělá inteligence. Již nyní můžeme zaznamenat opravdu inteligentní chatovací roboty, kteří dokážou zpracovat celou řadu dotazů a diskuzí bez zásahu člověka. Také se intenzivně připravují scénáře využíti umělé inteligence v komunikaci nebo náborovém procesu. Velice přesné analýzy emocí a fyzického stavu kandidáta u pohovoru. Této oblasti se už trochu bojím, přiznávám se.

Institut rodinných firem

Velký bratr je všude. Masivní sběr dat o všem, co se děje v online světě. Identifikace kandidáta v momentě vstupu na vaše kariérní stránky a jeho okamžité oslovení s přesnou nabídkou a s následnými softwarem řízenými kroky oslovení a automatizace procesu je, chystané nejmodernější řízení vztahů s kandidáty. Sofistikované technologické řešení, které dokáže posbírat a vyhodnotit veškeré stopy na internetu o konkrétním uchazeči, během několika minut.

Zkušenosti vašich lidí. Trvalo několik let, ale nakonec si všichni museli uvědomit, že zaměstnanci jsou klíčem ke všemu. Nábor nových lidí je velice důležitý, ale nesmíme zapomenout na ty, které již ve firmě máme! Za tímto účelem se dnes vyvíjejí úžasné technologie, které nám pomáhají lépe komunikovat s našimi zaměstnanci a lépe spolupracovat s týmy. Dnes se dá bezpečně vyhodnocovat celá řada ukazatelů, která umí předcházet odchodu lidí z firmy a umí tak preventivně působit proti vzniklým personálním komplikacím a problémům. Zpětná vazba poskytovaná na základě souboru informací, které jsou sbírány denně a z nejrůznějších oblastí, by mohla být více použitelná v praxi.

Další článek:  Náborové trendy od roku 2015 do 2025

Jaké další trendy vnímáte vy?

Hledání zaměstnanců: Náborové trendy pro rok 2017 (díl. 2)

Hledání zaměstnanců: Náborové trendy pro rok 2017

- Reklama -