Jak dát výpověď? Jako vítěz!

567

Jakmile dostane neodolatelnou příležitost nebo se věci již dlouhou dobu nemění k lepšímu, dospějete k závěru, že je třeba udělat změnu. Rozjedete akci s názvem: „Hledám práci“ a začnete podnikat nezbytné kroky. Jakmile obdržíte zprávu, že vás někde chtějí, vaše pozornost se bezpochyby rychle obrátí na proces výpovědi, což může být obtížné, zvláště, pokud opravdu respektujete vaši současnou společnost a nechcete nechat lidi ve vaší firmě na holičkách.

Zůstaňte profesionální

Víte, jak důležité je to skončit dobře a ve vnímání vašich kolegů s respektem? Pracovat dobře a skončit jako vítěz? Musíte dělat dobré rozhodnutí. Vaše výpovědní lhůta bude vaší poslední příležitostí zpevnit trvalé přátelství a nepálit mosty. Koneckonců, nikdy nevíte, kde můžete jednou v budoucnu skončit.

Institut rodinných firem

Pohodlná a úspěšná výpovědní lhůta začíná tím, že se ujistíte, že děláte správnou věc a vašemu šéfovi vše řádně vysvětlíte. Stručně řečeno, vždy buďte profesionální a vděční své organizaci.

Připravte si oficiální dopis a promluvte se svým šéfem v soukromí a ujistěte se, že je první ve vaší společnosti, s nimiž mluvíte o vašich plánech ukončit váš pracovní poměr. Pokud vás váš nový zaměstnavatel požádá o zahájení zaměstnání dříve, než je aktuální možnost výpovědi, můžete s šéfem diskutovat o tom, že požadujete nějakou flexibilitu, ale víte, že toto je také právo vašeho současného zaměstnavatele. Vždy si znovu přečtěte vaší aktuální pracovní smlouvu před výpovědí, v případě, že tam jsou další klauzule, které určují, jak se má váš odchod odehrávat. Vyhledejte profesionální právní rady, pokud narazíte na detaily, v kterých si nejste jisti.

Další článek:  Marketing pro personalisty? Jak na sociální sítě?

Buďte rozumní

Všichni se občas v rámci zaměstnání přesunují, je to přirozená součást kariéry většiny lidí. To neznamená, že každý přesun bude pro vás okamžitě šťastný. Když jsou zprávy odchodu předány, do různých týmů, nezapomeňte se tvářit kladně, usmívat se a neočekávejte, že každý bude reagovat způsobem, jakým očekáváte. Respektujte své kolegy a jejich právo reagovat na to, jak se mají cítit, když vaši práci mají nyní na starosti oni. Respektujte také sebe a zůstaňte hrdí na vaše úspěchy a vaše rozhodnutí.

Začněte včas

Nenechávejte své kolegy ani šéfa dodělávat vaše resty. Začněte se vším, co usnadní přebírání vaší práce a vše soukromé smažte. Postupně nechte potřebné a zúčastněné strany vědět, že odcházíte. Zajistěte osobu, která je novým kontaktem po vás a ulehčete úvod vašeho odchodu. Vytvořte procesní mapu a postupy, jak se co dělá, jaké má co řešení, pomůžete i vašemu nástupci.

Buďte pozitivní

Udělejte tohle slovo vaší mantrou. Zůstat optimistický a pozitivní je vaším nejlepším řešením, abyste upozornili na to, jak lze vhodně odejít. Vyhýbejte se kritizování a snižování nadřízených v očích kolegů nebo nově přicházejících.  

Další článek:  Hezké Vánoce a úspěšný rok 2015

Čistý stůl

Vyprázdněte zásuvky. Otřete klávesnici. Vyčistěte obrazovku. Vezměte si své poznámkové bloky domů, nebo se jich zbavte.

Využijte všechny tyto věci a budete si moci vychutnat výpovědní lhůtu a získat za odměnu několik milých vzpomínek, skvělé spojení a nový pocit naplnění a svobody.

Buďte profesionální, rozumní a pozitivní!

- Reklama -