Jak motivovat zaměstnance? Mýty o motivaci zaměstnanců

3109

V případě motivace zaměstnanců nemá smysl používat nějakou taktiku, ale každého zaměstnavatele zajímá, jaké způsoby motivace skutečně fungují. V tomto článku řeším motivační mýty.

Mýty v motivaci zaměstnanců

Motivace zaměstnanců a motivace pracovníků a jak na to?

Vaše společnost není nic, bez vašich lidí, kteří v ní pracují. Motivace zaměstnanců je klíčová pro váš podnikatelský úspěch.

Mýtus motivace zaměstnanců č. 1

Všichni zaměstnanci jsou motivováni pouze penězi

Není pochyb o tom, že peníze jsou rozhodně velkým faktorem v motivaci. Není to hanbou, že to tak je, ale je to věc, kterou si často myslí zaměstnanci, že peníze jsou jediným důvodem, proč dělají to, co dělají. Finanční bonus bude motivovat zaměstnance v krátkodobém horizontu, ale pokud chcete, aby se zaměstnanci dlouhodobě věnovali vaší značce, nepoužívejte peníze, jako jedinou motivaci.

Další článek:  Už se zase ve firmě hádáte? Řešíte konflikt na pracovišti?

Mýtus motivace zaměstnanců č. 2

Všechny lze motivovat stejně

Pokud chcete motivovat velký tým a pouze jednou metodou nedoporučuji vám to. Jedním z nejlepších způsobů, jak motivovat své zaměstnance, je seznámit se s každým z nich jako s jednotlivcem a pak přizpůsobit svůj přístup ke každé osobnosti a tím i druh motivace. Všichni chtějí jiné věci, mají jiné potřeby, jsou v jiné situace, v níž se nacházejí, takže se rychle dozvíte, co je tou motivací. Navíc, vaši zaměstnanci to ocení.

Mýtus motivace zaměstnanců č. 3

Podporujete konkurenci na pracovišti

Není nic špatného na přátelské soutěži nebo využití nějakého prvku gamifikace. Mnoho značek a společností však využívá konkurenci v týmu, jako jednu z hlavních motivací, které z dlouhodobého hlediska vždy selhávají. Konkurence jako motivace funguje pouze krátkodobě, ale dlouhodobě vytváří pracoviště nepříjemné a nepřátelské a slovo kolega se mění na slovo konkurent.

Mýtus motivace zaměstnanců č. 4

Některé zaměstnance není třeba motivovat

Nezáleží na tom, jak úspěšný nebo jaký je váš zaměstnanec a jakou má pracovní roli. Důležité je si uvědomit, že i on bude muset být motivován, pokud má být nadále stejně nebo více produktivní. Jak již bylo uvedeno v článku, je to situace, kdybyste měli skutečně poznat své lidi jako jednotlivce-osobnosti a abyste také pochopili, co je bude motivovat. Nezapomínejte na zaměstnance jen proto, že se vám zdají být dostatečně motivováni.

Další článek:  Přichází krize zdrojů, a nejen těch lidských!

Mýtus motivace zaměstnanců č. 5

Fakt, že mají práci je dostatečně motivující

Mnoho společností se domnívá, že samotná práce je dost motivující pro jejich pracovníky, ale to není pravdou. Chcete-li plně motivovat své zaměstnance, musíte je zahrnout do představ vaší společnosti a poskytnout příležitost a odměnu za jejich náročnou práci pro vás.

Vaše společnost není nic, bez vašich lidí, kteří v ní pracují. Naučte se je motivovat správně.

Pokud si s motivací vašich lidí nevíte rady, kontaktujte mě obratem.

- Reklama -