Jak motivovat zaměstnance?

1037

Rozvoj Vašeho týmu může být těžký a ještě těžší může být situace, kdy máte velice různorodý tým zaměstnanců. Různé typy zaměstnanců reagují odlišně a také mají rozdílné motivační stimuly. Chcete-li úspěšně povzbudit všechny Vaše zaměstnance, budete muset zjistit, co motivuje různé typy osobnosti a proč.

Výzkum ukazuje, že naše emoce hrají velkou roli v určování toho, jak tvrdě pracujeme. Podle Chris Roebuck, motivace zaměstnance k výkonu je z 57% racionální a pouze ze 43% emocionální, z toho 80% jejich motivaci ovlivňuje přímo jejich nadřízený.

Jak správně motivovat zaměstnance?

Zkuste MBTI typologii osobnosti

Isabel Briggs Myers identifikuje 16 typů osobnosti, známe také jako MBTI. Je vůbec bezpečné předpokládat, že členové týmu jsou buď introvertní nebo extrovertní, odsuzující nebo vnímavý, pracující více s levou nebo pravou hemisférou? Tím, že poznáte jejich hlavní rysy osobnosti, zjistíte, že je snazší identifikovat jejich individuální potřeby a základy pro motivaci. Infografika ze společnosti Headway Capital, zkoumá 6 z těchto rysů osobnosti, stejně jako to, co je motivuje.

Zdroj: www.headwaycapital.com

- Reklama -
Předchozí článekEbook: 15 pravidel úspěšného života a podnikání
Další článekKde hledat zaměstnance v roce 2016?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.