Jak na efektivně na nábor absolventů?

397

Je klíčové co chcete jako společnost prezentovat. Na obsahu sdělení totiž velice záleží – pro některé obory se hodí toto sdělení pro jiné zase něco jiného. Pokud chcete jako majitel společnosti zaujmout mladé uchazeče, nenuďte je standardním pracovním inzerátem, ale zaujměte je neformálním sdělením. Pokud plánujete získat pozornost okruhu mladých účetních, právníků, obchodníků, potom je profesionální text na místě.
Přizpůsobte svůj inzerát uchazečům, na které cílíte.

Váš inzerát, více kanálů, více cest

Je nezbytné mít na firemním webu sekci věnovanou volným pozicím ve vaší společnosti, ale potřebujete být vidět především na určitých webech, na které chodí mnoho uživatelů. Určité pracovní portály jsou mezi mladými uchazeči a absolventy velice populární. Také je dobré zadat inzerát časopisu nebo webu, který se zabývá vaším odvětvím nebo oborem. Nezbytné je sledovat, kde se skupiny těchto uchazečů vyskytují, co navštěvují, analyzovat jejich chování a a dle toho přizpůsobit vaše kanály.

Přečtěte si také:  Rodina a práce. Starat se a neztratit práci?

Sociální sítě pro nábor: Ano

Oslovte široké publikum absolventů na sociálních sítích. Jako hlavní kanál bych doporučoval Facebook a Twitter, ale vhodný je i Linkedin a další specializované sítě. Na vašich sociálních kanálech musíte neustále pracovat, aktualizovat, sdílet, rozvíjet.

Formuláře a data a jejich role v náboru

Musíte mít propracovaný systém jak třídit kandidáty na vhodné a nevhodné. Někteří se naprosto nehodí, budou vyřazeni snadno – protože máte nějaký objektivní důvod, jako je nedostatečná odbornost apod.. Stejně tak snadno vyberete kandidáty, které určitě budete chtít pozvat na pohovor. Problém je ale s kandidáty, kteří jsou vhodní jen zčásti, ale nejste si zcela jisti.

Buďte otevření a rozmyslete si dobře, zda opravdu nechcete dát šanci i kandidátům, kteří na papíře nevypadají naprosto perfektně. Možná, že jsou právě oni ti vhodní pro vaši společnost.

A jaká je vaše zkušenost s náborem absolventů?

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | YouTube | Odebírejte Newsletter

Přečtěte si také:  Vyhrajte válku o talenty! Global Talent Trends 2020

- Reklama -
Předchozí článekDan Gilbert: Čas přetváří naše hodnoty. Mění naše osobnosti.
Další článekTalent Connect San Francisco 2014
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.