Kniha - Firma jsou lidé, lidé jsou síla!

Pronikněte do složitého světa lidských zdrojů. > Objednávejte zde

Personální marketing | HR marketingJak na kariérní stránky na Facebooku

Jak na kariérní stránky na Facebooku

Sdílejte

Pro kolegy a kolegyně v personálním oboru a náboru zaměstnanců, jsem si dovolil připravit další zajímavé téma, kterým jsou kariérní stránky na Facebooku. Proč mít kariérní stránky na Facebooku není třeba připomínat, stejně tak jejich benefity. To, že se komunikace s kandidáty přemísťuje na sociální sítě už víme, ale jaké nástroje k této komunikaci použít a jaká je vhodná forma prezentace, je věc další. Aby byl přehled tohoto tématu ucelený, budeme se věnovat prvkům jednotlivých částí stránek.

Facebook kariérní stránka

Hlavní obrázek v horní části facebookové stránky, je také tím hlavním sdělením, grafikou. Obvykle fotografie vaší továrny nebo usměvavých personalistek nestačí. Je to to první, co uchazeč vidí a je třeba také vytvořit něco, co spustí u uchazeče akci, reakci. Přemýšlejte o hlavním sdělení, o něčem poutavém, zkrátka připravte titulní obrázek facebookové stránky tak, aby uchazeč chtěl procházet zbytek této stránky.

Do levé sekce menu můžete přidávat další tlačítka, prostřednictvím různých aplikací. Je vhodné doplnit tlačítka typu: nabídky práce, recenze, poznámky, různé feedy, případně vložte odkazy na youtube, twitter a instagram, sběr emailů, odběr newsletteru atd.. Dá se říci, čím více vhodného obsahu máte, tím jste více atraktivní.

Tlačítka se dají dále detailně programovat. Mohou obsahovat různé formuláře, grafické a aktivní prvky, možností je nekonečno. Co je však důležité, všechna tato tlačítka by měla směřovat k tomu, aby se od uchazeče něco získalo, nejlépe kontakt, ještě lépe přiložený životopis, případně by měla podpořit vaši zaměstnaneckou značku a nebo podpořit hlavní sdělení.

Recenze, komentáře a jejich důležitost

Reference tvoří základní prvek rozhodování uchazečů. Jsou pohledem na vás jako zaměstnavatele. Jakou máte referenci, důvěryhodnost a kredit. Jak je získávat je jednoduché. Dobrá péče o zaměstnance, pravidelná komunikace a zpětná vazba stávajícím zaměstnancům a aktivní zájem o nové uchazeče, ale i o dění kolem firmy, region, ale i obor a trhu.

Poznámky a blog

Není snad hezčí nástroj na umísťování článku a budování firemního blogu, než je sekce poznámky. Krásný obrázek, atraktivní text, nějaká akce a máte poznámku jak vystřiženou.

Aplikace a jejich propojování

Tyto propojení s dalším obsahem slouží k lepšímu popisu vás jako zaměstnavatele. Proto čím více atraktivního obsahu, tím větší pravděpodobnost zájmu o vaši nabídku. Propojte svůj účet s dalšími aplikacemi a získejte tak nové odběratele vašeho obsahu.

Obsah kariérních stránek

Tady pozor a dejte obsahu vždy velkou péči. Fotka nového motoru, který jste vyrobili nebo co bylo v kantýně včera, není to pravé a vhodné téma. Vžijte se do situace uchazeče, který se potřebuje rozhodnout a potřebuje k tomuto rozhodnutí celou řadu vodítek. Takto koncipujte vaši prezentaci.

Myslete jako uchazeč

Čím více informací budete schopni sdělit při návštěvě kandidáta vaší facebookové stránky, tím lépe. Integrovat tlačítka, která přesměrují na chatovací nástroj nebo online podporu je také jedna z možných forem. Umístěte videa, obrázky a články, zaměstnanecké zkušenosti a příběhy, citace a infografiky.

Máte zájem o školení na téma sociálního personálního marketingu? Napište mi nebo zavolejte, rád s Vámi prodiskutuji toto téma.

Již jsem také psal na téma nových funkcí na Facebooku, jako je sekce otevřených pozic a dalších vylepšení. Uvidíme, čím nás překvapí.

Tento článek jsem publikobal v roce 2016, dnes již není aktuální, děkuji za pochopení.

Kniha Firma jsou lidé
Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem a autorem knihy „Firma jsou lidé, lidé jsou síla!“

Vaše hodnocení a recenze článku

Hodnocení článku

Přehled hodnocení článku (0)

Tento článek zatím nemá žádné hodnocení.
Vložit příspěvek do záložek
Přečíst později

Odebírejte novinky, články, podcasty, kurzy a přednášky

Aktuální články

Podcast

Témata článků

Další články