Jak na konstruktivní kritiku?

695

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

Jak dát konstruktivní kritiku

Je také obtížné dát konstruktivní kritiku, aniž bychom to občas nepřestřelili. Všichni víme, že se vždy najde jedna osoba v kanceláři nebo ve výrobě, která ráda radí jiným lidem, a dokonce nemá s jejich prací nic společného a ani je neřídí.

Když si to shrneme, konstruktivní kritika je v nejlepším případě velice obtížná, ale neznamená to, že není užitečná. Někteří lidé jednoduše potřebují tento dodatečný tlak, aby si uvědomili, že mohou dělat něco mnohem lépe, než tomu aktuálně je. Neexistuje absolutně nic špatného při poskytování a přijímání zpětné vazby od externího zdroje. Bez ní, jak by někdo z nás někdy věděl, co děláme je správné nebo špatné?

Přečtěte si také:  Otázka u pohovoru: „Jste ochoten se přestěhovat?"

Jak přijímat konstruktivní kritiku

Tím, že učíme dávat a také dostávat konstruktivní kritiku, podnikatelé tomuto principu dávají významnou příležitost. Učí se, jak budovat silnější vazby mezi sebou, protože vědí, že všichni se na sebe navzájem dívají a mohou si poskytnout zpětnou vazbu vzájemně. Zde jsou některé možné scénáře podporované statistikami, kde je užitečné dávání a přijímání konstruktivní kritiky.

Učení, jak dát a přijímat konstruktivní kritiku je skvělý způsob, jak si zaměstnanci a manažeři mohou budovat silnější vazby mezi sebou. Bez konstruktivní kritiky by nikdo nevěděl, co funguje a co ne, což by mohlo negativně ovlivnit jakoukoli činnost mnoha způsoby. Doufejme, že vám tyto scénáře pomohou ukázat, kdy a jak je konstruktivní kritika nejúčinnější.

Pro a proti konstruktivní kritiky

- Reklama -
Předchozí článekÚnava – nový a rostoucí problém ve firmách
Další článekZájem o práci na dálku raketově roste
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.