Jak na nábor zaměstnanců pro váš startup/ start-up?

1025

Aby vaše podnikání na začátku skutečně vzkvétalo, potřebujete správné a kompetentní lidi. V prvních dnech je úspěch nového podnikání určen týmem, který za ním stojí, takže chcete vytvořit silnou strukturu, která bude dobře spolupracovat a sdílet stejné firemní hodnoty?

Jak na nábor zaměstnanců pro váš startup/ start-up?

  • Ať již zakládáte start-up nebo své podnikání, potřebujete zaměstnance, ale jak na to?
  • Jak můžete přitahovat a identifikovat ty nejlepší kandidáty pro váš startup?

Zde je několik témat pro váš start-up, na které je třeba se zaměřit

Institut rodinných firem

1) Čas pro startup nábor

Nábor zaměstnanců je velký závazek, a tak ho nelze vnímat jako pouhé uspokojení rozšíření týmu, protože je to ve startu podnikání třeba nebo to máte v podnikatelském plánu. Nábor lidí pro váš start-up také není levná záležitost, a tak si musíte být jistí, že je ten správný čas na nábor nového člověka. Nacházíte se nyní v situaci, kdy je vaše podnikání připraveno na tento rozvojový krok, máte časovou kapacitu se novému zaměstnanci náležitě věnovat? Neuspěchejte to a neplýtvejte zdroji.

Další článek:  Outsourcing náboru zaměstnanců? Recruitment proces outsourcing je tady

2) Potřeba náboru pro startup

Než začnete s náborem, definicí kvalit a zkušeností, které chcete a potřebujete u kandidáta připravte si seznam požadavků. Bude pro vás jednodušší posoudit vhodnost jednotlivých kandidátů a vyhnout se tak těm, kteří mají jiné charakteristiky. Jednotlivec vás může oslovit svou osobností, ale pokud nemá potřebné dovednosti, pak nemusí být tou správnou volbou pro vaši firmu a zbytečně zatěžuje váš rozpočet. Totéž platí pro to, když kandidátům vysvětlujete co se od nich očekává v konkrétní roli a jak se jejich role může v čase měnit, aby věděli přesně, o co se ucházejí. Pro startup je typická změna a ne každému toto může vyhovovat.

3) Kultura startupu

Jako každý nový start-up možná nebudete moci soutěžit s fantastickými výhodami a benefity velkých a globálních zaměstnavatelů, takže budete muset najít jiné způsoby, jak přesvědčit uchazeče o zaměstnání, aby pracovali pro vaši společnost. Můžete toho docílit jedině tak, že vytvoříte silnou firemní kulturu. Pokud se nemůžete přesvědčit, že máte pozitivní a příjemné pracovní prostředí, budete mít potíže s přesvědčením potenciálních kandidátů. Některé výhody start-upu mají významný vliv na rozhodování uchazečů. Obvykle se jedná o profesní rozvoj, být u startu něčeho nového a flexibilita rozvoje organizace, často rozhodují pro volbu vaší nabídky.

Další článek:  Měříte úspěšnost a efektivitu vašeho náboru? Jak na to?

4) Nábor ve startupu

Při rozhodování v oblasti náboru je důležité, abyste zvážili, jak se daná osoba ve vaší společnosti bude hodit, stejně jako její dovednosti a zkušenosti. Pokud si nechcete nábor dělat na koleně a potřebujete finanční zdroje pro jiné pozice, využijte externího náboráře, který vám s rozjezdem a jeho personálním řízením zajisté pomůže.

5) Networking

Rozvojem a udržováním sítě profesionálů v rámci vašeho průmyslu budete mít stávající síť kontaktů, kterou můžete dříve nebo později oslovit s pomocí nebo oslovením konkrétních uchazečů. Networking vám poslouží k tomu, aby start vašeho startupu byl co nejlepší a kontakty jsou právě jedním z pilířů tohoto úspěchu.

Úspěšné startupy se od těch neúspěšných liší především v oblasti lidských zdrojů, takže tuto etapu nikdy nepodceňujte.

- Reklama -