Jak na osobní sociální značku náboráře nebo personalisty?

576

Dnes již všichni víme, že jednou z klíčových aktivit moderního náboráře nebo personalisty, ale i kohokoliv jiného, kdo poskytuje personální služby je důležité vlastnit silnou, atraktivní a magnetickou osobní značku. Sociální značku s dobrým příběhem, kvalitní obsahem a zájmem o okolí, dění a lákavá témata.

Jak na osobní značku

Ale jak toho docílit?

Budování značky prostřednictvím sociálních médií je tvrdá a dlouhodobá práce, která vyžaduje definovanou strategii, disciplínu a kázeň a tvorbu inteligentního obsahu v dlouhodobém horizontu.

Co je důležité si ujasnit hned na začátku, sociální média nejsou o vás, ale o nich! Klienta nebo kandidáta nezajímá váš obor, ale jejich obor, kde podnikají a co hledají, jaké problémy řeší. Stále přemýšlejte jako oni a ne vy! Pokud nic z toho není k dispozici, nepodaří se vám přiblížit ani ke kandidátovi, natož ke klientovi.

Pár tipů jak na to?

1. Buďte štědří, je rada číslo jedna a věřte, že se vyplácí. Štědrost buduje značku. Rozdávejte kvalitní obsah a tvořte svá spojení s kandidáty nebo klienty.

TIP:  Elon Musk & Joe Rogan

2. Budujte si publikum, podělte se o své zájmy a příběhy a nechte to udělat i ostatní. Jak jsem již psal ve svém jiném článku. Příběhy vždy prodávají.

3. Budujte komunitu skrze téma a obsah. Vaši sociální diváci mou vždy přispívat něčím originálním. Tvořte společně.

4. Sociální média nejsou zadarmo. Stojí váš čas, energii, vaše know-how.

5. Vnímejte a chápejte své publikum. Zapojte ho, soutěžte společně, vzájemně sdílejte, bavte ho, vzdělávejte ho.

6. Reagujte a komunikujte a řešte problémy včas.

- Reklama -