Jak na osobní značku, konzultanta, náboráře, poradce nebo kouče?

867

Přemýšleli jste někdy o tom, že normálně aktivní náborář, konzultant nebo kouč, může být na svém začátku poměrně neznámý a může to dotáhnout tak daleko, aby shromáždil tisíce a tisíce následovníků napříč více platformami a byl jedním z nejvlivnějších ve své skupině? Věříte, že se to může povést a že lze vybudovat silný osobní brand?

Často jsem se zajímal a stále zajímám o to, jak může někdo, ať už se jedná o konzultanta nebo kouče, blogera apod. ze zdánlivě nulového dosahu až na to, že je jedním z nejsledovanějších jedinců na LinkedInu nebo YouTube nebo dokonce Twitteru, či jiné sociální platformě?

Se vzestupem sociálních médií a zaměřením, které agentury správně kladou na sociální sítě, musí moderní podnikatel nebo živnostník v roce 2018 začít oceňovat to, že budování osobní značky zde je klíčové. Pryč jsou dny, kdy první dojmy z vás byly jednoduše ze druhé strany telefonního sluchátka nebo faxu. Žijeme ve vzrušujícím období změn, kdy kandidáti, klienti, zákazníci o sobě vědí a v některých případech až příliš mnoho.

„Dobré značky mají u spotřebitelů respekt, ale jen lovemarks mají i jejich lásku.“ Roberts

S tou mírně znepokojující skutečností, by bylo naivní si nemyslet, jak je tvorba osobní značky, náboráře, konzultanta nebo kouče klíčová pro její úspěch.

TIP:  Jak být více produktivní?

Ale jak tvořit osobní značku – brand?

Jak může náborář, který založí personální agenturu v obývacím pokoji nebo kouč s licencí z ročního kurzu, a ještě třeba konzultant s dlouholetou praxí začít? Jak postavit svou osobní značku, která je nejen účinná, ale také autentická, aktuální, vlivná a v souladu s vaším obrazem?

Uvažujte dlouhodobě, krátká trať to není

Vypadá to jako klišé, budování osobní značky není něco, co se stane přes noc, a přesto existuje toto vnímání, že pokud jde o vaši osobní značku, je to jako přepínač světla v obývacím pokoji. Něco, co lze zapnout a vypnout s předpokládanou lehkostí a patřičnou účinností. Já vím, že vy víte, ale tak to zkrátka není. Je to stejné, jako jít jednou do tělocvičny a jste překvapeni, že nevypadáte alespoň jako Arnold v pubertě? Jeden tweet nebo post na LinkedIn o vás neřekne nic moc. To, že čtete tento článek znamená, že hledáte informace jak na to, a to je správně. Vítejte na mém blogu. Abyste mohli vybudovat efektivní sociální značku, musíte pochopit, že to vyžaduje vytrvalost, trpělivost a také jistou urputnost. Opakování je matka dovednosti.

TIP:  Děkuji Vám a přeji vše nejlepší

Zkuste školení: Osobní brand z 0 na 100

Vaše eso je obsah

V souladu s přirovnáním o tělocvičně a Arnoldovi, existuje také v obsahu klíč. Nelze udělat deset opakování s 80 kg, když něco nemáte za sebou. Jakákoli stagnace ve vašem tréninku oslabí vaše tělo a také váš osobní brand. Věřte mi tato kára s názvem: Osobní značka, se musí tlačit stále, nelze přestat a zastavit, odpočinout si. A je to stejné, pokud jde o budování značky, pokud nerozlišujete svůj obsah, pak se vaši sledovatelé nudí a velmi rychle se unudí. Tedy přešlapovaní a stagnace je náležitě potrestána.

„Když dnes přijedete na nějakou filmovou premiéru, okamžitě se k vám vrhne pomatená holka s mikrofonem a ptá se: „Jakou značku nosíte?“ Jenže já žádnou značku nenosím, ty náno. Mám na sobě to, co jsem ráno našel pohozené u postele.“ Clarkson

Poznejte své zákazníky

Jedním z nejdůležitějších aspektů porozumění trhu je to, kdo uvede značku na trh a kdo za vaší značkou stojí. Potřebujete znát svůj cíl, než vytvoříte akční plán, který vás tam dostanete. Vezměme třeba můj příklad. Mým cílem je najít zkušené náboráře, konzultanty, poradce a kouče, kteří chtějí založit vlastní podnikání, a to proto, jak zjevně to zní, celý můj obsah by měl být podporován kolem tohoto cíle. Bez porozumění a pochopení, s kým se snažíte promluvit, mapovat prostředí, porozumět vašemu trhu a umět definovat a ocenit to, co vaše publikum chce, pak budete stejně efektivní jako tenista ve fotbalovém týmu.

TIP:  Někdy je opravdu těžké být expert!

Investujte do hodnoty

Jedna z nejlepších rad, kterou jsem kdy dostal říkala, že ti, kteří skutečně uspějí ve svém podnikání, jsou ti, kteří chápou, že prostě potřebují dodat a vytvářet větší přidanou hodnotu než kterýkoli jiný v konkurenci nebo zvoleném trhu. Vím, že to zní značně zjednodušeně, ale je to pravda. Abyste mohli efektivně vybudovat osobní značku musíte pochopit, že pokud můžete předávat skutečnou hodnotu vašemu publiku, pak získáte tlak, který potřebujete v rozjezdu a jízdě k úspěchu.

Naučte se rozlišovat od dvou věcí: „Co z toho můžu dostat“ od „Co můžu předat a dát“.

Kdo jste vy?

osobní značka osobní brand tvoříme

Zdroj grafiky: gigoing.com

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

Nebo zkuste školení:

Osobní brand z 0 na 100

 

- Reklama -