Jak na úspěšnou firemní kulturu?

578

Poslední studie společnosti Kronos se zaměřila na to, kdo ve firmě vlastní firemní kulturu. Stručná odpověď je: „My všichni“. V této studii respondenti identifikovali 25 základních prvků firemní kultury. Existuje pět hlavních oblastí firemní kultury, jsou to vztahy, vedení, benefity, práce a vzdělávání.

Jak na úspěšnou firemní kulturu

Šedesát sedm procent (67%) HR odborníků tvrdí, že mají spíše formální metody proces náboru. Téměř 25% zaměstnanců tvrdí, že empatický, osobnostně zralý a kompetentní manažer je důležitou součástí jejich spokojenosti v pracovním životě. Wellness programy jsou stále oblíbenější, téměř čtvrtina respondentů označilo jejich důležitost, v přehledu atraktivních benefitů. Třetina zaměstnanců uvádí, že osobní volno nebo home office, je nejlepší způsob, jak může firma podpořit jejich osobní život.

Zajímavý způsob, jak prezentovat firemní kulturu jako periodickou tabulku, co myslíte?

firemní kultura

- Reklama -
VIAKronos
Předchozí článekJak personalisté čtou Váš životopis? Odhaleno!
Další článekGenerace Millennials přichází na trh práce!
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.