Jak na vaši novou kariéru!

351

Dnešní doba je velmi hektická a dynamická. Již neplatí, že bychom po ukončení studií nastoupili do práce a na témže místě setrvali v úhrnu celý náš produktivní věk. Naopak. Trh práce je velmi proměnlivý. Některé firmy zanikají, jiné nové vznikají. Konkurenční prostředí vytváří tlak na zaměstnavatele eliminovat náklady a stále zvyšovat někdy i neúměrně produktivitu práce.

To pak vede zpravidla k propouštění. Když se nám to stane, musíme rychle podnikat kroky, které nám pomohou ze svízelné situace. Neboť být bez práce znamená, být mimo kontakt s lidmi, kteří něco vytváří. Být bez práce znamená po čase rozvíjející frustraci z naší neschopnosti si ji najít. Být bez práce znamená, že budeme čelit dříve nebo později nedostatku financí. Být bez práce znamená také dočasné „vyloučení“ z kolektivu těch, co práci mají a můžeme se v konfrontaci s nimi cítit méněcenní. Tomu všemu lze zabránit.

Kariérní kouč vám může pomoci nastartovat vaši novou kariéru. Může vám ukázat cestu kde a jak začít. Nejprve tedy u sebe, abyste si uvědomili své profesní schopnosti a dovednosti, své zkušenosti jdoucí ruku v ruce s vaší nabytou praxí. Pracovali jste dlouho v nějakém oboru? Myslíte si, že v jiném se nemůžete uplatnit? Omyl! Kariérní kouč vám dokáže při znalosti spektra vašich profesních znalostí a zkušeností ukázat veškeré možnosti, které na trhu práce máte. Často i mimo obor, jemuž jste se do jisté doby věnovali a kde v dané chvíli třeba nemáte z různých důvodů uplatnění.  

Institut rodinných firem
Další článek:  Jaké jsou zvyky opravdu úspěšných lidí? Koukněte

Jedna kariéra vám skončila? Začněte tedy hned novou. S kariérním koučem naleznete směr, kterým se ubírat. S ohledem na jeho znalost vašich osobních a profesních předpokladů pro vás vytvoří spektrum možností, jaké máte při získání nové výdělečné činnosti s předpokladem kariérního růstu v daném regionu.  

Někdy člověk musí začít tzv. odspodu. Přistoupit na podmínky, které vnímá pro sebe s ohledem na své vzdělání a na své profesní dispozice jako nedostatečné. Z hlediska pozice v hierarchii firmy, instituce i z hlediska podmínek finančních. Když ale na takové podmínky přistoupíte, máte alespoň potencionální možnost zaměstnavatele přesvědčit, že máte navíc, že můžete být platní i v pozici vyšší a aktraktivnější. I v tom vám může kariérní kouč pomoci. Abyste měli potenciál kariérně růst. Abyste o svých schopnostech dovedli svého zaměstnavatele přesvědčit tak, aby věděl, koho ve vás má a že vás třeba neprávem podcenil. Teprve pak se můžete dostat výš i v profesní oblasti, kde tak říkajíc začínáte nanovo. Kde sbíráte pro sebe nové a cenné zkušenosti, které chcete v maximální míře uplatnit.  

Další článek:  Video: Myslet jako Steve Jobs

Nebraňte se tedy s pomocí kariérních koučů novým profesním začátkům, novým výzvám, které se vám nabízejí. Možná budete sami překvapeni, kde všude lze nalézt na trhu práce s vašimi schopnostmi uplatnění. Kde všude můžete začít znovu kariérně růst a získávat nové podněty v nové práci. Navíc je tu možnost rekvalifikací. Možnost zvyšování si profesních kompetencí studiem při zaměstnání. Kariérní kouč vám v tom všem rád poradí.          

Další článek: Koučink jako metoda vašeho rozvoje

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.

- Reklama -