Jak na zaměstnanecké benefity?

175

Trocha matematiky a přemýšlení Vám neuškodí. Výzkum zjistil, že 25 % zaměstnanců by neodešlo, pokud by se jejich mzda zvýšila pouze o 10 %, co kdyby Vám odešlo hned 100 pracovníků za lepší nabídkou k Vaší konkurenci? Musíte vzít v úvahu i další pohled, a to ten, kdy náklady na nábor nového zaměstnance stojí firmu 30 až 50 procent jeho ročního platu?

Takže, pokud ztratíte 25 zaměstnanců s ročním příjmem 300 000 Kč, bez odvodů, Vaše ztráta na hledání nových lidí se vyšplhá nad 10 mil., nevěříte?

Na druhou stranu je zde i dobrá zpráva a to ta, že mnoho firem si již dnes plně uvědomuje, jak je důležité udržet si vlastní zaměstnance. Firma SnackNation sestavila nejžádanější výhody a benefity zaměstnanců do ucelené infografiky o výhodách a benefitech ve firmách a jejich oblíbenosti u zaměstnanců.

- Reklama -
Předchozí článekVyprávění příběhů v personálním marketingu funguje!
Další článekJak personalisté čtou Váš životopis? Odhaleno!
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.