Jak na životopis: chyby, formát, forma, grafika a další doporučení

384

Váš atraktivní životopis může být brána k velkému kariérnímu postupu, ale celá řada hledačů práce to vzdá po poměrně krátkém čase. Tvorba úspěšného životopisu se může jevit jako obtížná, pokud plně nechápete, co vlastně náborář nebo personalista ve vašem životopise hledá. Máme pro vás pět základních pravidel pro tvorbu úspěšného životopisu.

1) Zaměřte se

Každý den jsou vyvěšeny tisíce pracovních pozic, napříč naší krásnou republikou. Kritickým momentem je to, aby váš životopis zaujal v momentě přečtení. Mnoho náborářů přeskočí několik bloků ve vašem životopise a bohužel mu věnují pouze několik vteřin. Tvorba životopisu, který je přesvědčivý a poutavý a zachytí pozornost čtenáře je to hlavní, na co se musíme zaměřit. Zaměřit svůj životopis na přesný obsah, který podchycuje hledanou pracovní pozici a její náplň, na kterou cílíte. Popis vašich kompetencí, které se dokonale párují s inzerátem a dají jasně najevo, že jste ten pravý kandidát.

Institut rodinných firem

2) Buďte bezchybní

Dnešní trh práce vyžaduje opravdu dobře vypadající životopis. Musíme mít v ruce skutečně kvalitní dokument, abychom vystoupili z davu našich konkurentů na trhu práce. Někdy stačí pouze jedna chyba a váš profil utrpí ve své důvěryhodnosti. Vždy dokument pečlivě kontrolujte a dbejte na správnost a vhodnost slov, grafickou úpravu a celkový dojem.

Další článek:  10 věcí, které manažeři nedělají

3) Prokažte své hodnoty

Jak na tuto část? Ukažte svá data: milníky, úspěchy, obraty, zisky, počet zakázek a referencí atd. Dokažte to, že přesvědčíte náboráře o tom, že umíte dobře prezentovat výsledky své práce, prostřednictvím přesvědčujících čísel a faktů.

4) Zjednodušujte

Nejjednodušší způsob, jak usnadnit někomu přečtení vašeho životopisu, je navigovat ho a zvýraznit to, čemu chcete dávat důraz. Sami si dokument přečtěte a přesvědčíte se, že je jednoduše čitelný a dá se v něm jednoduše orientovat. Vhodné písmo, přehledné bloky a popisy pozic, vše dobře vysvětleno.

5) Mít zpětnou vazbu

Jako i u dalších věcí, které radím na svém blogu je i toto mé doporučení. Nechte nahlédnout vaši polovičku, rodinu, známe a přátele na váš životopis a nechte se inspirovat. Pokud ani toto nestačí a chcete mít jistotu výsledku, obraťte se na mne. Mám za sebou více než 1000 pohovorů a měl jsem možnost vidět celou řadu vítězných životopisů. Rád vám poradím.    

Jak na životopis

Zdroj infografiky: standout-cv.com

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.

Další článek:  Myslet pozitivně

 

- Reklama -