Jak na zničenou zaměstnavatelskou značku?

688

Všichni dnes již víme, že nábor se odehrává na sociálních sítích a také víme, jak je těžké u některých zaměstnavatelů vhodné zaměstnance získat. Ptáte se proč? Mají totiž poškozenou zaměstnavatelkou značku. Ptáte se čím? Negativními referencemi svých odejitých a odcházejících zaměstnanců, na sociálních sítích!

Poškozená značka zaměstnavatele

Tito zaměstnanci nebyli spokojení, a tak odešli, ale měli potřebu o tom, co se v této firmě děje dát vědět na svých sociálních sítích. 50 % lidí totiž umístí nějaký příspěvek, který se týká jejich zaměstnavatele. Je více než jednoduché dát vědět o tom co se ve firmě daří, ale také o tom, co je znepokojivé.

400 000 000 tweetů denně nalezneme na sítí Twitter, které se týkají stížností na šéfy a jejich firmy.

Proto je nutné chápat to, že i kdyby úsilí náboráře bylo nekonečně, někdy se nevyváží negaci, která je kolem značky zaměstnavatele. V tomto případě musí zaměstnavatel šáhnout hluboko do kapsy a také do svého svědomí, jak tyto věci ihned napravit.

Jak na poškozenou značku zaměstnavateleZdroj grafiky: www.risesmart.com

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

TIP:  Employer branding zdarma!

LinkedIn | Twitter | Facebook | YouTube | Odebírejte Newsletter

 

- Reklama -