Jak pracovat s LinkedIn a co je to LinkedIn?

Jak vytvořit dobrý profil na LinkedInu? Co to je LinkedIn?

516
Co je to Linkedin
Co je to Linkedin a jak ho vytvořit?

Někdy může být těžké vyčnívat z davu, ale pokud se chcete posunout se svým LinkedIn profilem, musíte mu věnovat pozornost v každému detailu.

Co je LinkedIn?

LinkedIn je profesní sociální síť, na které mohou lidé prezentovat své odborné dovednosti a pracovní zkušenosti s cílem najít si zaměstnání anebo také zaměstnance, ale je možné i navázat spolupráci nebo se zapojit do skupin stejně zaměřených specialistů.

Linkedin profil jak ho vytvořit?

Hlavní úspěšnou technikou je přidávání klíčových slov do svého profilu, které pomáhají optimalizovat výsledky v online vyhledávání. Tímto krokem systematicky zvyšujete šanci na objevení Vašeho profilu. 80% podniků je na síti LinkedIna a využívá ho jako nástroj pro své PR, marketing a nábor. 77% uvedlo, že LinkedIn jim umožňuje hledat informace o lidech a firmách. 76% uživatelů Premium účtu na LinkedInu uvádí, že funkce „kdo si prohlédl jejich profil“ je velice užitečná pro rozvoj obchodu a jejich kontaktů.

Jak vytvoři úspěšný LinkedIn profil?

1) Nadpis
Váš titulek by měl fungovat jako náhled Vašich hodnot, hlavní náplně práce a použití aktivních sloves, které zaujmou a upoutají.

Přečtěte si také:
Co je to manažerská ctnost? Hodnoty a ctnosti manažera

2) Váš profilový obrázek, vaše fotografie
Váš profil bude mít 11x větší úspěšnost, pokud máte obrázek, ale ujistěte se, že je profesionální a vykresluje Vás v tom nejlepším světle.

3) Pozadí Vašeho LinkedIn profilu
Vaše pozadí by mělo říci více o Vašich zájmech, ale může zde být i Vaše novinka, aktivita, cokoli. Buďte kreativní, ale zůstaňte vždy profesionální!

4) Kontaktní informace
Vždy poskytujte lidem způsob, jak vás kontaktovat, například e-mailovou adresu, telefonním číslem, odkazem na další sociální kanály.

5) Souhrn
Napište si krátký popis o sobě, Váš profesní popis a opět nezapomeňte na klíčová slova.

6) Upravte si své LinkedIn URL
Udělej si svůj profil více profesionální a snadněji si ho přizpůsobte. Svůj veřejný profil URL upravte na své celé jméno. Jako to mám třeba já: https://cz.linkedin.com/in/kmosek

7) SEO
Optimalizujte svůj profil na výsledky vyhledávání pomocí klíčových slov a výrazů. V rámci svého profilu přidávejte Vaše zkušenosti a praxi.

8) Zdůrazněte své odborné dovednosti
Vaše LinkedIn profil bude 13x více vidět, pokud přidáte své schopnosti.

Přečtěte si také:
Jak se neztratit a nepos*** v dnešním náročném světě?

9) Podporujte zajímavé projekty
Zvýrazněte své předchozí, zajímavé projekty.

10) Publikace
Přidejte libovolný článek od Vás, nebo o Vás. Rozvíjejte důvěryhodnost Vašeho LinkedIn profilu a Vaší osoby.

Snažte se být přihlášeni každý den a sdílejte aktualizace, komunikujte s ostatními uživateli. Aktualizací mezi 10:00 až 14:00 získáte nejvíce.

Jak optimalizovat linkedin profil
Jak optimalizovat linkedin profil

Zdroj: trueconversion.com

- Reklama -