Jak pracovat s LinkedIn a co je to LinkedIn?

Jak vytvořit dobrý profil na LinkedInu? Co to je LinkedIn?

1198

Někdy může být těžké vyčnívat z davu, ale pokud se chcete posunout se svým LinkedIn profilem, musíte mu věnovat pozornost v každému detailu.

Co je LinkedIn?

LinkedIn je profesní sociální síť, na které mohou lidé prezentovat své odborné dovednosti a pracovní zkušenosti s cílem najít si zaměstnání anebo také zaměstnance, ale je možné i navázat spolupráci nebo se zapojit do skupin stejně zaměřených specialistů.

Linkedin profil jak ho vytvořit?

Hlavní úspěšnou technikou je přidávání klíčových slov do svého profilu, které pomáhají optimalizovat výsledky v online vyhledávání. Tímto krokem systematicky zvyšujete šanci na objevení Vašeho profilu. 80% podniků je na síti LinkedIna a využívá ho jako nástroj pro své PR, marketing a nábor. 77% uvedlo, že LinkedIn jim umožňuje hledat informace o lidech a firmách. 76% uživatelů Premium účtu na LinkedInu uvádí, že funkce „kdo si prohlédl jejich profil“ je velice užitečná pro rozvoj obchodu a jejich kontaktů.

TIP:  Jak na zničenou zaměstnavatelskou značku?

Jak vytvoři úspěšný LinkedIn profil?

1) Nadpis
Váš titulek by měl fungovat jako náhled Vašich hodnot, hlavní náplně práce a použití aktivních sloves, které zaujmou a upoutají.

2) Váš profilový obrázek, vaše fotografie
Váš profil bude mít 11x větší úspěšnost, pokud máte obrázek, ale ujistěte se, že je profesionální a vykresluje Vás v tom nejlepším světle.

3) Pozadí Vašeho LinkedIn profilu
Vaše pozadí by mělo říci více o Vašich zájmech, ale může zde být i Vaše novinka, aktivita, cokoli. Buďte kreativní, ale zůstaňte vždy profesionální!

4) Kontaktní informace
Vždy poskytujte lidem způsob, jak vás kontaktovat, například e-mailovou adresu, telefonním číslem, odkazem na další sociální kanály.

5) Souhrn
Napište si krátký popis o sobě, Váš profesní popis a opět nezapomeňte na klíčová slova.

6) Upravte si své LinkedIn URL
Udělej si svůj profil více profesionální a snadněji si ho přizpůsobte. Svůj veřejný profil URL upravte na své celé jméno. Jako to mám třeba já: https://cz.linkedin.com/in/kmosek

7) SEO
Optimalizujte svůj profil na výsledky vyhledávání pomocí klíčových slov a výrazů. V rámci svého profilu přidávejte Vaše zkušenosti a praxi.

TIP:  Barvy a jejich vliv v práci a pracovním prostředí

8) Zdůrazněte své odborné dovednosti
Vaše LinkedIn profil bude 13x více vidět, pokud přidáte své schopnosti.

9) Podporujte zajímavé projekty
Zvýrazněte své předchozí, zajímavé projekty.

10) Publikace
Přidejte libovolný článek od Vás, nebo o Vás. Rozvíjejte důvěryhodnost Vašeho LinkedIn profilu a Vaší osoby.

Snažte se být přihlášeni každý den a sdílejte aktualizace, komunikujte s ostatními uživateli. Aktualizací mezi 10:00 až 14:00 získáte nejvíce.

Jak optimalizovat linkedin profil
Jak optimalizovat linkedin profil

Zdroj: trueconversion.com

- Reklama -