Jak se naučit měkké dovednosti? Seznamte se s VR Barrym

531

Jeho hlavním smyslem života je trpělivě vám naslouchat a poté začít trochu protestovat nebo vzlykat, když ho vyhodíte z imaginární práce ve virtuální realitě. Tento profil zaměstnance byl vytvořen společností Talespin, která nabízí školení na pracovišti virtuální reality. Barry a další postavy VR byly vyvinuty, aby pomohly lidem naučit se měkké manažerské dovednosti, bohužel tady například jak někoho nechat jít bez vyvolání scény a provést to správně.

Institut rodinných firem

Umět někoho vyhodit, ale nejen to?

Může se to zdát bizarní, ale virtuální realita získává na síle jako zajímavý tréninkový nástroj. Tato technologie může poskytnout zvýšený smysl pro realismus, který pomáhá procesu učení a může lidem umožnit procvičovat si věcí, které by jinak v reálném světě byly nemožné nebo v tomto případě s katastrofálními následky. VR technologie se používá například k tomu, aby lidi naučila vykonávat různé bezpečnostní úkoly. Stále častěji se však také používá ke školení nových zaměstnanců na nejrůznějších místech.

Další článek:  Jak pracovat s LinkedIn a co je to LinkedIn?

Studenti VR ve studii pocítili:

3,75 x více emocionálně propojeno s obsahem než studenti ve online výuce a 2,3 x více emocionálně propojeno s obsahem než ostatní online studenti.

VR a učení se

Asi můžeme postupně očekávat, že se tento trend v příštích letech rozšíří do provozů a kanceláří. Jsme svědky opakovaného zájmu o vytváření různých tréninkových produktů zaměřených na dovednosti pohovorů, orientaci v obtížných rozhovorech se zaměstnanci nebo na konzultační prodej a kontrolu pracovního výkonu.

Studenti VR ve studii dosáhli:

Nárůst sebevědomí až o 275 % po absolvování VR tréninku.

Důležitost soft skills

Někde se k monitorování výkonu zaměstnanců používají počítače a algoritmy. I když je běžné si myslet, že sociální a emoční dovednosti jsou z tohoto automatizačního procesu vyňaty, tento VR program Barry navrhuje něco jiného. „Měkké dovednosti se řadí mezi nejdůležitější pro každou organizaci, protože diskutují o svých potřebách pro budoucnost práce.

Zaměstnanci se mohou díky VR učit rychleji:

4 x rychlejší než studenti ve třídě a 1,5x rychlejší než studenti pomocí online platforem.

Měkké dovednosti v prostředí VR

Avatar Barry a další se chovají celkem přirozeně, pokud jsou ovšem poháněni strojovým učením. Bohužel ale bude trvat dlouho, než tyto postavy projeví nebo reagují na řeč těla realistickými způsoby. Pokud nejste vnitřně schopni uniknout představě, že nejde o skutečnou osobu, ale VR avatara, nemusí to nutně znamenat správný přenos učení. Uvidíme, jak se VR postupně rozšíří do rozvoje našich měkkých dovedností – soft skills.

Školení VR může být nákladově efektivnější:

Až 1 950 studentů v jedné třídě?

Stáhněte si studii o VR

Efektivita školení měkkých dovedností virtuální reality VR v podniku

- Reklama -