11 vlastností výjimečně dobrých zaměstnanců. Máte je také?

1080

Většina lidí nechce vypadat nafoukaně, a to je důvod, proč může být obtížné určit sami sebe jako dobrého zaměstnance. Samozřejmě, že nechcete být arogantní, ale je také důležité znát svou cenu. Požadování zpětné vazby je dobrý nápad, ale v závislosti na okolnostech a nadřízeném, včetně jeho manažerského stylu může být někdy obtížné.

11 vlastností výjimečně dobrých zaměstnanců. Máte je také?

Vycházíte s ostatními

Nejen, že vám dělá radost být s ostatními v práci, jste také skvělý týmový hráč. Plus, pravděpodobně to znamená, že zapadáte do kultury vaší organizace.

Buďte čestný

Zde je dobré slovo integrita. Jste upřímný ve vztahu a diskuzi se svým šéfem a kolegy. Mluvíte upřímně a otevřeně. A co je nejdůležitější, nemusíte se sklánět k používání lži a klamu a dalších prostředků, které vám pomohou dostat se dopředu.

TIP:  Puzzle motivace

Neustále se zlepšujte

V určitém bodě, se většina z nás spokojí s tím, jak jsme dobří. Vskutku ti nejlepší zaměstnanci nejsou nikdy úplně spokojení. Mají nutkání se neustále učit nové věci, zkoušet nové přístupy a snaží se pracovat efektivněji a lépe. Jsou sice neklidní, ale vždy se snaží zlepšit sami sebe, a to za každé příležitosti.

Převezměte zodpovědnost

Opět platí, že na pracovišti bez integrity, se toto dělá hůře a zodpovědný člověk to má těžší. Ale pokud máte slušného šéfa, který sám takový je, převzetí zodpovědnosti bude pravděpodobně dobrý krok.

Jděte cestou spolehlivosti

Jste jako hodinky. Říkáte, že jdete něco udělat a vy to skutečně uděláte a opět správně. Máte důvěru a jste spolehlivý, což je neocenitelné na důležitých projektech a zakázkách.

Orientujte se ve firemní politice

V korporátních firmách není nikdo 100 % imunní vůči kancelářským intrikám. Naučte se orientovat na pracovišti, je to důležitá součást úspěchu v práci. Bohužel, až příliš často toto má přednost před snahou být dobrý ve své práci. Nicméně, pokud jste jedním z těch lidí, kteří mohou úspěšně proplouvat ve sporných situacích na pracovišti, aniž byste se stále utápěli v dramatech, je to také dobré znamení.

TIP:  Skrytá síla našeho úsměvu. Smích snižuje stres a nejen to

Buďte mentorem

Pokud si k vám někdo přijde o radu, můžete si být jistí, že už vás vidí jako vynikajícího pracovníka. Jste tak dobrý ve své práci, že pomáháte ostatním uspět stejně.

Jste proaktivní

Nemusíte sedět, čekat a ptát se: „Co má teď dělat?“. Jdete ven najít problémy a pak objevujete řešení.

Umíte uskutečnit své cíle a plány

Ambice a fantazie nejsou ničím bez vaší vytrvalosti. Mít spoustu skvělých nápadů a plánů, ale pokud nechcete dokončit nějaké projekty, nebudete nikdy ten „dobrý zaměstnanec“.

Jste skvělý komunikátor

Manažeři milují lidi, kteří komunikují to, co hodlají a plánují dělat a pak skutečně jdou ven a udělají to.

Jste svědomitý člověk

Být hodný je dobré, ale ne vždy se tak dostanete dopředu na vašem pracovišti. Zaměstnanec, který je svědomitý, se vyznačuje tím, že je pracovitý, vytrvalý, spořádaný a má také hlad po úspěchu.

Na závěr

Jak to celé uzavřít? Váš příchod do práce každý den s pozitivním, svědomitým přístupem, vám umožní vytvořit sebe jako modelového zaměstnance o kterém všichni říkají samá positiva a vnímají ho jako jednoho z nejlepších, které ho ve firmě mají.

- Reklama -