Kniha - Firma jsou lidé, lidé jsou síla!

Pronikněte do složitého světa lidských zdrojů. > Objednávejte zde

Personální marketing | HR marketingJak úspěšně tvořit zaměstnavatelskou značku?

Jak úspěšně tvořit zaměstnavatelskou značku?

Sdílejte

Již jste si ujasnili hodnoty a podstatu vaší zaměstnavatelské značky a sdělení, které jejím prostřednictvím chcete šířit směrem ke konkrétním uchazečům nebo zaměstnancům? Je třeba vytipovat správné komunikační kanály. Začít byste měli třeba s těmito:

Kariérní stránky a skce webu kariéra

Na firemním webu máte skvělou příležitost a neomezený prostor na to, jaké to je pracovat ve vaší společnosti. Neomezujte se pouze na výpis volných pozic a pracovních míst. Vytvořte firemní nebo kariérní blog, zveřejňujte fotografie a videa, umístěte fotky vašich personalistů nebo manažerů. Tvořte atraktivní obsah.

Přečtěte si také: Úspěšný employer brand je o důvěře

Náborová inzerce a inzeráty práce

Inzeráty by měly být poutavé a neměly obsahovat jen popis hledaných znalostí a dovedností, i když tento způsob má stále své příznivce. Uchazeči by z nich měli jasně pochopit, jaké to je pracovat pro vaši firmu a proč u vás lidé zůstávají. Dejte jim poutavý příběh, zajímavé sdělení, motivujte je. Snažte se uvažovat jako kandidát. Co asi chce v inzerátu vidět?

Sociální sítě a online marketing

Popularita sociálních sítí je především u mladší generace, ale tento trend se dnes také výrazně mění, a proto je třeba komunikovat vaší zaměstnavatelskou značku i na Facebooku, Linkedinu, Twitteru a Google, případně na dalších sociálních sítích. Obsah stránek na sociálních sítích musí být aktuální a motivační pro případné uchazeče o práci. Zapojte současné zaměstnance do obsahu, vkládejte jejich příběhy. Pracujte s tímto médiem velice aktivně, množství kvalitního obsahu je zde rozhodující.

Přečtěte si také: Nemůžete nemít značku zaměstnavatele

Nový zaměstnanec a adaptace zaměstnanců

Dbejte, aby se každý nový zaměstnanec seznámil s firemní kulturou a hodnotami a také se strukturou vaší firmy. Ujistěte se však, že v průběhu adaptace neslibujete zaměstnancům něco, co nemůžete naplnit. Můžete vyzkoušet i jiné formy adaptace. To co prezentujete na vašem webu a sociálních sítích, by mělo také odpovídat realitě.

Školení a další rozvoj zaměstnanců

Do vaší cílové skupiny nepatří jen uchazeči o práci, ale i vaši současní zaměstnanci. Vzdělávací aktivity, které připravujete pro zaměstnance by proto měly odrážet vaši kulturu a hodnoty a umožňovat diskusi o tom, co firma slibuje a jaké změny by mohly prospět. Pro každého připravte individuální vzdělávací plán a diskutujte, co je pro koho přínosné. Měřte si také účinnost vzdělávacích agentur a školitelů.

Přečtěte si také: Employer branding neexistuje

Interní komunikace zaměstnavatelské značky

Skvělou příležitost, jak propagovat zaměstnavatelskou značku je interně. Dnes se vám otevírají nástroje, které používáte v rámci interní komunikace HR marketingu: plakáty, newslettery, intranet apod. Zdůrazňujte v nich úspěchy, příběhy a ocenění zaměstnanců, kteří reprezentují vaši značku.

Veletrhy práce a job fair

Atmosféru práce vaší firmy reprezentují i vaši kolegové, kteří osobně komunikují s potenciálními zaměstnanci na veletrzích. Spolupracujte se školami, job days, job fair, kontakt days, dny otevřených dveří apod. Angažujte manažery do tvorby vaší zaměstnavatelské značky.

Přečtěte si také: Employer brand je vaše konkurenční výhoda

Přeji hodně úspěchů vaší zaměstnavatelské značce

Kniha Firma jsou lidé
Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem a autorem knihy „Firma jsou lidé, lidé jsou síla!“

Vaše hodnocení a recenze článku

Hodnocení článku

Přehled hodnocení článku (0)

Tento článek zatím nemá žádné hodnocení.
Vložit příspěvek do záložek
Přečíst později

Odebírejte novinky, články, podcasty, kurzy a přednášky

Aktuální články

Podcast

Témata článků

Další články